Autor Zpráva
kachnak
Profil *
zdravim mam taky mensi problem ale neviem preco mi to robi.. mam zapisane vkladanie sprav do databazy guestbook..
$query = mysql_query("INSERT INTO komentare SET id = '".$noveid."', akcia = '".$akcia."', nick = '".$nick."', text = '".$_POST[text]."', time = '".$cas."' ");
lenze ten nick mi tam vlozi v tvare nick+medzera.. a ked to cucam naspet do zobrazovania... uz ten nick v databaze neni zhodny z nickom z ktoreho to bolo posielane... vedel by som to opravit tak ze odstranim medzeru z nicku ktory vycitam z databazy cez replace.. ale ja len ci neviete preco mi moze vkladat medzeru nakonec do databazy za nick
Taps
Profil
kachnak
tak to zkus ořezat pomocí trim, ten ti odstraní mezery
Medvídek
Profil
nebo str_replace " " za ""
kachnak
Profil *
hej mam to cez str replace uz spravene... ja len ze ci niekto nevie preco mi nick vklada do DB s medzerou nakonci v tvare "nick " a nie len "nick" ...
kachnak
Profil *
lebo to replace mam aj hned pre vlozenim do databazy ale aj tak mi tam vlozi medzeru..
nightfish
Profil
ja len ze ci niekto nevie preco mi nick vklada do DB s medzerou nakonci v tvare "nick " a nie len "nick"
buď máš tu mezeru v proměnné
nebo máš tu mezeru ve vkládacím dotazu
nebo ti ji tam vkládá databáze (leč nedokážu si představit proč)
nebo se objevuje až při výpisu (resp. je tam, když si dáš ten sloupec editovat v phpMyAdminovi)?

nech si vypsat vygenerovnanou podobu dotazu...
$query = mysql_query($q="INSERT INTO ....");
echo $q."<br>";
kachnak
Profil *
no v php adminovy je tiez ta medzera.. a ked si ju na kontrolu nechavam vypisat je tam bez medzeri
nightfish
Profil
no v php adminovy je tiez ta medzera.. a ked si ju na kontrolu nechavam vypisat je tam bez medzeri
vůbec netuším, čím by to mohlo být...
jakou verzi mysql serveru používáš?
jakého datového typu je `nick`?

i když zřejmě asi bude lepší komplet struktura tabulky + komplet vkládací skript, ať to případně někdo může nasimulovat u sebe

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0