Autor Zpráva
Upko
Profil *
Ahojte potrebuje aktualizovat ceny v databaze a akosi mi to nejde neviem ci to mozem spravit takto:

$vypis = mysql_query("SELECT id,cena,dop_cena FROM produkty");
while ($zaznam=MySQL_Fetch_Array($vypis)):
$cena=$zaznam["cena"];
$dop=$zaznam["dop_cena"];
$idcko = $zaznam["id"];

$nova_dop = ($dop/$kurz)*$_POST[novy];
$nova_cena = ($cena/$kurz)*$_POST[novy];

$result = mysql_query("UPDATE produkty SET cena=$nova_cena, dop_cena=$nova_dop WHERE id=".$idcko) or die(mysql_error());
endwhile;

Neviem ci v jednom volani DB mozem volat znovu DB asi nie vsak. lebo ked mam tento riadok:
$result = mysql_query("UPDATE produkty SET cena=$nova_cena, dop_cena=$nova_dop WHERE id=".$idcko) or die(mysql_error());

pod : endwhile;
tak mi to aktualizuje ale vzdy len posleny riahok ako by sa dalo vyriesit tento pripad?

Dakujem
Nox
Profil
zkus
mysql_query("update produkty set cena=cena/$kurz*$_POST[novy], dop_cena=dop_cena/$kurz*$_POST[novy]")
Upko
Profil *
zkus
mysql_query("update produkty set cena=cena/$kurz*$_POST[novy], dop_cena=dop_cena/$kurz*$_POST[novy]")


A nemalo by tam byt este WHERE ? bude to vediet ktory riadok ma aktualizovat?
Upko
Profil *
zkus
mysql_query("update produkty set cena=cena/$kurz*$_POST[novy], dop_cena=dop_cena/$kurz*$_POST[novy]")


Tymto stylom to nebude fungovat vsade mi to nahodilo len nuly.
Nox
Profil
Upko
Pokud je nadpis "Update vsetkych riadkou," tak jsem předpokládal, že tam být where nemá

nahodilo len nuly.
A jsou ve chvíli aplikace toho query v pořádku proměnný? Protože mě toto funguje, právě jsem to testoval, ještě můžeš zkusit

mysql_query("update produkty set cena=cena/".($kurz*$_POST[novy]).", dop_cena=dop_cena/".($kurz*$_POST[novy]))

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0