Autor Zpráva
Zool
Profil *
Zdravím, chtěl jsem se zeptat jakto že mi mysql ve fulltextovém vyhledávání rozlišuje malé a velké písmena já myslel že je to case-insensitive

Tak vypadá můj kód
ALTER TABLE STRANKY ADD FULLTEXT search (NAZEV_CZ, UVODNI_TEXT_CZ) //vytvoření indexu


SELECT NAZEV_CZ, ADRESA, MATCH(NAZEV_CZ, UVODNI_TEXT_CZ) AGAINST('Dnes' IN BOOLEAN MODE) AS score FROM STRANKY order by score DESC

Najde mi to všecho v pořádku, proto že mám ve článcích někde řetězec "Dnes", ale pokud tam dám

SELECT NAZEV_CZ, ADRESA, MATCH(NAZEV_CZ, UVODNI_TEXT_CZ) AGAINST('dnes' IN BOOLEAN MODE) AS score FROM STRANKY order by score DESC

tak už to nic nenajde server mi běží na windowsu, na Lunuxu jsem to netestoval. Děkuji za radu
Kajman_
Profil *
Asi záleží na zvoleném porovnání pro ty sloupečky. Zda končí na _ci nebo _cs.
Zool
Profil *
No to by přece nemělo, mělo by to fungovat normálně, jako sloupce my rozeznávají zda je to velké nebo malé, ale to by na vyhledávaní pomocí fulltextu nemělo mít vliv, od toho je přece fulltext...
Kajman_
Profil *
A "IN BOOLEAN MODE" tam máte proč, když máte vytvoření index? Není to ona příčina?
Zool
Profil *
Nee to je jen aby to score, bylo buď jedna nebo nula, jako jestli to našlo nebo nenašlo pokud to odělám tak výsledek je stejný (akorát score obsahuje číslo podle poštu nalezených slov ve článku), jako pořád to rozlišuje velké a malé písmena
Kajman_
Profil *
A jaké porovnání máte u těch sloupečků?
Zool
Profil *
Porovnávaní mám cp1250_czech_cs
Kajman_
Profil *
A můžete ho zkusit změnit na porovnání končící na _ci např. na cp1250_general_ci?
Zool
Profil *
Děkuji, změnil jsem to a už to bez problému funguje. Ja myslel, že to mu fulltextu to nevadí, že mu je to jedno
Zool
Profil *
A ještě mám jeden dotaz. Když vyhledávám slovo "příroda" tak to nejde ty články, kde se vyskytuje, ale pokud zadám jen "přiro", tak už to nenajde nic. Nevíte čím to je? A jestli to vůbec podporuje?
Kajman_
Profil *
příro*
Zool
Profil *
Děkuji toto už taky funguje ja jsem právě zkoušel dávat %, ale s tím to nešlo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0