Autor Zpráva
iru
Profil
mám mysql nastavenou na utf8, ve skriptech set names také na utf8, vše dobře pracuje, data se ukládají a vypisují v pořádku, ale když si otevřu tabulku v phpmyadminu, mám vždy rozhozené kódování, nezobrazuje se mi u češtiny diakritika, znaky jsou rozhozené. To by mi ani nevadilo, na webu se to vypisuje dobře, ale když potřebuji do dtb přímo v phpmyadminu vložit data, tak po uložení se mi zase zobrazje špatně diakritika na webu, nevíte co s tím? Díky za radu.
nightfish
Profil
provést export databáze, změnit kódování a naimportovat zpět se správným kódováním
(problém je v tom, že data jsou v databázi zřejmě uložena v jiném kódování, než si databáze myslí)
iru
Profil
díky, to mi aspoň trochu usnadní práci...
peta
Profil
iru
php admin ma asi 3 ruzna nastaveni DB, tabulku a samotny admin. Neco z toho je mozna spatne. Tabyulka ma mozna spatne sloupce.

SET NAMES utf8
znamena,a ze bude data kodovat do utf nezavisle na tom, jak je tabulka. Set names ale umi az verze mysql 4.2x mam pocit
Cili, pokud ti to po SET NAMES zobrazuje spravne, tak si myslim, ze data jsou v databazi dobre. A ze je problem spis v nastaveni admina nebo databaze.
Osobne mam spis problem u admina s exportem a importem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0