Autor Zpráva
mardon
Profil
Ahoj,

chtěla bych si připravit aplikaci, kde budou v db MySQL uloženy údaje jako adresa , telefon a otevírací doba.
Jaký typ položky by jste doporučili použít pro otevírací dobu. Má smysl adresu uložit jako celek, nebo po jednotlivých položkách. Poku budu chtít ukládat telefony mám rozlišovat mezi mob a pevnou linkou, nebo to dát do jednoho záznamu.

Díky za vaše rady
Akacko
Profil
mardon
Záleží na tom, zda to později v aplikaci budeš chtít rozlišovat. Osobně bych řešil dvěma sloupečky. Otevírací dobu bych asi zvolil varchar.
mardon
Profil
No to právě nevím. Vím jen , že někdo bude mít oba telefony, někdo jen jeden z nich.
Pro otevírací dobu jsem uvažovala text.
souki
Profil
mardon
typ text je pro dlouhé texty. Varchar ti dovolí 255 znaků, což by mělos tačit bohatě
Kajman_
Profil *
A otevírací doba může být různá pro 7 dní, tak jestli ji nedát do sedmi sloupečků.
Akacko
Profil
Kajman_
7 sloupečků? Nebylo by možná lepší udělat novou tabulku (id, oteviraci_doba) a tam by byly ty doby. A třeba by bylo třeba přidat speciální otevírací dobu pro svátky či tak něco. Bylo by to jednodušší a čistější ne?
TSD
Profil
Akacko
Dělal jsem nejrůznější aplikace, ale vždycky jsem si vystačil s osmi dny. Po-Ne, svátek. V extrémních případech jsem umožnil editovat seznam dnů v roce, které jsou pro daný podnik svátkem. Záleží na požadavcích.

mardon
1 sloupec pevná, 1 sloupec mobil. Moc se s tím zalamuješ.
Otvírací dobu pro jeden den si dokážu představit maximálně ve tvaru 08:00-12:00 14:00-20:00 .. 25 znaků musí stačit.
Akacko
Profil
TSD
Dělal jsem nejrůznější aplikace, ale vždycky jsem si vystačil s osmi dny. Po-Ne, svátek. V extrémních případech jsem umožnil editovat seznam dnů v roce, které jsou pro daný podnik svátkem. Záleží na požadavcích.
Tím chceš naznačit, že je lepší to udělat s 8 sloupečky v tabulce? Doufám že ne. Podle mě, jak jsem již psal, by bylo lepší vytvořit zvláštní tabulku, bylo by to elegantnější. Jak se přeci říká, že je chyba dělat tabulku se sloupečky neco1, neco2...necoX a mělo by se to nahradit zvláštní tabulkou.
TSD
Profil
Akacko
To, co doporučuješ ty, je obecný princip, o kterém v 90% případů asi není sporu. mardon ale nenaznačila rozsah aplikace a způsob použití. Možná v tomto případě bude stačit jeden varchar(10), kde bude "9-15" :)

Myslím že tvoje řešení
ID_firmy   den   otv_doba

je prostě překombinované.
mardon
Profil
neplanuji nic sloziteho, takze zvolim otviraci doba varchar(255) a pak jeste zvlast mobil a pevna
diky za rady

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0