Autor Zpráva
Anubi
Profil *
Ahojte, vím že se to probíralo a já jsem si toho hodně vygooglil o "Fatal error: Call to undefined function mysql_connect()", ale já mám:
nainstalovanou db MySQL a PHP
odkomentovaný php.ini
žádná knihovna nechybí
a přesto mi to neustále hlásí Fatal error: Call to undefined function mysql_connect(). Díky za případné odpovědi.
kletely
Profil
Anubi
A mohol by si napísať ten kód(len to spojenie). Si si istý že maš všetko ako má byť?
Anubix
Profil *
<?php
$connect = mysql_connect("localhost","anubi","anubi");
$database = mysql_select_db("anubi");

$sql = mysql_query("select id,jmeno from test");
$vysledek = mysql_fetch_array($sql);

echo $vysledek;
?>


S kódem by nic nemělo být.
kletely
Profil
Anubix
Ty si menil meno a heslo pre MySQL? Ak nie skús to to mysql_connect("localhost","root","");
Anubix
Profil *
To jsem zkoušel, samotné PHP a SQL poměrně ovládám, ale přesto se mi nedaří takhle základní věc.
kletely
Profil
Anubix
Niečo podobné sa aj mne stalo že som zmenil heslo a meno používatela, nakoniec som musel reištalovať localhost.
Anubix
Profil *
Já jsem ale nezměnil ani heslo ani uživatele (já jsem přidal jednoho nového), a přes root se normálně přihlašuju do databáze.
Anubix
Profil *
No, ale pokud by přeinstalování celého serveru Apache, PHP a databáze MySQL pomohlo, tak to zkusím.
Mike8748
Profil
Anubix
mas v php.ini odkomentovano extension=php_mysql.dll ?
mas to odkomentovano ve spravnym php.ini? nemas jich v pc vic?
restartoval si potom apache?
Anubix
Profil *
Neboj okomentováno mám už dávno, php.ini jsem našel 2 jedna je c:/windows a druhá e:/php (obě odkomentovány) - který mám smazat, apache jsem restartoval po každé změně.
Anubix
Profil *
Který z nich mám tedy smazat, když jsou totožné?
Mike8748
Profil
Anubix
zobrazi si stranku s phpinfo, tam mas hned na zacatku hodnotu Loaded Configuration File , to je tvuj pouzitej php.ini

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0