Autor Zpráva
Sylar
Profil *
Zdravím,
chtěl bych vás poprosit o radu s jedním dotazem.
V databází mám dvě tabulky
`tarify` se sloupci - ID, jmeno
a
`projekty` se sloupci - ID, jmeno, tarify

Do tabulky projekty ukládám id, jméno projektu a vybírám k němu nějaký tarif z tabulky z druhé tabulky v DB - `tarify`. Vybraný tarif pak do tabulky `projekty` ukládám jako int, tedy ID číslo tarifu - nikoliv jeho jméno. Při výpisu z DB ale potřebuji vypsat jméno tarifu, které ale v tabulce `projekty` není proto ho chci dostat z tabulky `tarify` a porovnat ID tarifu v obou tabulkách a pokud script narazí na shodu - vytisknout jméno.

Tohle mi nějak nechce fungovat a ani nevím jestli je tento dotaz schopen toho co já potřebuji nebo jestli se to bude muset řešit přes php ?
$vyber = "SELECT * FROM `projekty`, `tarify` WHERE `projekty`.`tarify` = `tarify`.`jmeno` ORDER BY `id` DESC LIMIT ".$start.", ".$max;


Na konec bych se chtěl zeptat jestli je možný tento zápis
$vyber = "SELECT * , `id`, `jmeno` FROM `projekty`, `tarify`";

Ve výsledku se snažím o vybrání všech sloupců z taulky `projekty` pomocí * a pouze dvou sloupců `id` a `jmeno` z tabulky `tarify` ale nejsem si jist zda-li se to takto dá zapsat a pokud ne je tedy nutno vypsat všechny sloupce z tabulky `projekty` ručně ?

Díky moc všem :-)
Taps
Profil
Sylar
tak to můžeš vybra takto tarify.id,tarify.jmeno...hvězdička ti vybírá vše
Sylar
Profil *
Taps
takže celé by to vypadalo nějak takto ?
$vyber = "SELECT *  tarify.`id`, tarify.`jmeno` FROM `projekty`, `tarify`";
Taps
Profil
Sylar
já si myslím že jo
Sylar
Profil *
Ok tak zkusíme ... a ten první problém bys nevěděl ?
Taps
Profil
Sylar
zkus to nějak takto

vybere ti jmeno tarifu který neni uložený v tabulce projekty

mysql_query("select jmeno from tarify where jmeno not in (select jmeno from projekty)");

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0