Autor Zpráva
tomascejka
Profil *
Ahoj, behem instalace Mysql sem narazil na problem. Ve wizardu na dodatecnou instalaci sluzby, root hesla nelze dokoncit pri spusteni sluzby Mysql.

V prohlizeci udalosti je tato hlaska:

Cant create test file C:\Document and settins\All Users\Data aplikaci\Mysql\Mysql Server 5.1\Data\jmenoPC.lower-test

Musim rict, ze sem nasel jista reseni, ze Mysql nema pravo zapisu, ale sem v Administrator uctu a dal sem plne rizeni na uroven adresare Mysql a furt nelze dokoncit instalaci.

Nejaky napad, predem dekuji

Prostredi:
Windows XP SP2
Mysql 5.1
tomascejka
Profil *
Hm, tak musim podotknout, ze instalaci sem provadel, do jine destinace, nez mi doporucovala instalace.

c:\dev\mysql - v tomto pripade, instalace vytvarti adresar v Document and settings

Paklize necham defaultni cestu -> program files, tak instalace probehne v poradu.....

Nechapu.
tomascejka
Profil *
Tak sem si stim hral jeste dale

Takze pri instalaci
- Mysql 5.0.21 je adresar data soucasti lokace, kam instalujete Mysql, takze to k problemum prav v Documents and Set... nevede
- Mysql 5.1 a vyssi, si vsak behem instalace data adresar vytvori v Document and Sett...., coz pak vede k vyse uvedenu problemu...

Jak z toho vem.... bud manualni instalace, anebo "polomanual"

Proved instalaci serveru a konfiguraci. Tim se vytvori my.ini soubor vytvori v adresari, kam si nainstaloval server, v nem je data-dir, ten nasmeruj na svuj adresar, kde jiz budou prava zapisu....

Dale je nutne smazat sluzbu, kt. se vytvorila.... sc delete nazev_sluzby. Pote je nutne ji opet rucne nainsalovat.

1. mysqld shutdown
2. z defaultniho data (Document and Settinng\Mysql\Mysql server 5.1\*) adresare zkopiruj podadresare sveho Data adresare
3. instalace sluzby: mysqld --install (--install-manual) --defaults-file="c:\cesta\k\my.ini"


A je to.... teda je to oklika... ale jinak sem to proste nerozbehal...
VlaDo
Profil *
Postupoval jsem podle návodu a vysledek je, ze mam v PC sluzbu s názvem "--install-manual" .
Zajimalo by mne proč ne MySQL, kterou jsem chtel.
svatymuz
Profil *
Could not start the service MySQL. Error:0

Jednou z mnoha příčin této hlášky je problém, že wizard ukládá my.ini v utf8-dos, což pak má vliv na českou diakritiku, kterou pak wokna špatně interpretují. čili potom dostáváme neexistující cesty.

Tipy:

1/ nepoužívat wizarda
2/ používat ansi/dos file encoding pod systémem windows pro podporu české diakritiky v my.ini nebo utf8-dos a zkrácené dos 8.3 názvy souborů
3/ v případě použití wizarda a ztroskotání spuštění service, kterou jsme si zadali, musíme my.ini uložit výše popsaným způsobem.

just my two cents :)
Rad
Profil *
Měl jsem stejný problém ale až tahle diskuse mi po celodenním hledání řešení skutečně pomohla. Díky chalpi :-)
marian2
Profil
Skuste pri instalacii vybrat Custom Setup. Pri vybere komponent kliknite na "MySQL Server Datafiles" a zmente instalacny adresar tak aby neobsahoval "Data aplikaci" t.j. napr. na "Application Data". Po tejto zmene by mala instalacia aj wizard uspesne prebehnut. MySQL ma ocividne problemy s diakritikou v konfiguracnom subore.
yapko
Profil *
Vyborny, pod dlouhym hledani konecne reseni. Diky! :)
Hedva
Profil *
Skuste pri instalacii vybrat Custom Setup. Pri vybere komponent kliknite na "MySQL Server Datafiles" a zmente instalacny adresar tak aby neobsahoval "Data aplikaci" t.j. napr. na "Application Data". Po tejto zmene by mala instalacia aj wizard uspesne prebehnut. MySQL ma ocividne problemy s diakritikou v konfiguracnom subore.

SUPER SUPER SUPER pomalu sem to začínal vzdávat ale toto jednoduché řešení naprosto pomohlo a vše se rozjelo jak má, tisíceré díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0