Autor Zpráva
m.k_k
Profil *
Dobrý den,
měl bych dotaz k instalaci MySQL 5.01b na Win server 2003 SP2. Použil jsem instalátor od MySQL, instalace a nastavení je celkem triviální. Jen mám problém s tím, když při nastavování (to, co se spustí po instalaci) nezatrhnu Add Anonymous user (nebo tak nějak) tak se mi nepodaří přihlásit se do phpMyAdmina. Píše to Acces denied... (jméno a heslo mám myslím správně: root a heslo, které jsem zadal při nastavování). Ale když nechám vytvořit onen Anonymous account tak se vytvoří uživatel bez jména a já se do phpMyAdmina přihlásím i když zadám neexistujícího uživatele nebo uživatele s nesmyslným heslem. Jinak do MySQL Administratora se přihlásím v pohodě. Nevíte, někdo kde by mohl být problém?
Děkuji za případné odpovědi
MK
m.k_k
Profil *
Doplňuji: Chyba co píše phpMyAdmin je ERROR 1045 (28000): Access denied for user 'ODBC'@'localhost' (using password: NO)
Paja
Profil
myslím že se připojujete jako "ODBC" ne jako "root"
Str4wberry
Profil
Reakce na m.k_k:
Máš vytvořen soubor config.inc.php s přibližně následujícím obsahem? (Lépe řečeno: zkus do toho souboru přidat následující řádky.)
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'config';
$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost';
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';
$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'heslo';
m.k_k
Profil *
To Paja:
No vědomě to nedělám... :-/ Kde se toto dá nastavit?
m.k_k
Profil *
To Str4wberry
Config.inc.php mám. Normálně lokálně phpMyAdmina i MySQL používám. Teď jsem to chtěl zkusit nainstalovat na server a jediný (ale dost závažný) problém je tento výše popsaný.
srigi
Profil
m.k_k
Nepouzivaj toho anonymneho usera. Radsej si cez konzolu vytvor regularneho usera pre PHP. Len ten prvy prikaz v mojom priklade prepis za
mysql -u root -p -h localhost
m.k_k
Profil *
To srigi
No jo, ale já bych potřeboval vědět, proč se s Anonymním uživatelem dokážu do phpMyAdmina přihlásit, a když je tam jen Root, tak mi to nejde :-(
srigi
Profil
m.k_k

Uprimne sa priznam, mal som ten isty problem a vyriesil som ho tak, ze som si vytvoril toho 'php' usera aprihlasujem sa pod nim. Len to treba vsetko nastukat z konzole, to je nevyhoda.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0