Autor Zpráva
CATerPILAR
Profil
Zdravím všechny, dostal jsem k rukám databázi ve které nejsou ID jako int čísla, ale jsou ve tvaru 3e80614c36d47. Jde to nějak převést na původní desítkovou soustavu?
A vadí to vůbec něčemu když je to takhle? Web normálně funguje.
Kcko
Profil
Nevadi to nicemu ... je to delsi, min citelne a zabira to o neco vic mista , ale jinak je to uplne jedno ... klidne to nech
Joker
Profil
CATerPILAR
Jestli je to šestnáctkové číslo, není celkem problém ho převést na desítkové.
Resp. tady může být problém v tom, že ta výsledná čísla budou strašně vysoká, například 3e80614c36d47 = 1 099 537 745 931 591
CATerPILAR
Profil
Díval jsem se do DB a to id není jako INT ale je to vedeno jako varchar(14)... přecházíme na Ruby hosting a oni to chtěj mít jako čísla. Půjde to?
Joker
Profil
CATerPILAR
Šlo, ale ne jako INT, do INT se nevejde ani to číslo napsané v prvním příspěvku. Ale BIGINT by šel, 14-místné šestnáctkové číslo může totiž obsahovat maximální hodnotu něco přes 72 biliard (= 72 * 10^15), na což by BIGINT stačil.

Nicméně pochybuju o tom, že by takováhle šílená hausnumera byla k něčemu potřeba jako identifikátor prvků- opravdu se celkový počet záznamů v databázi alespoň řádově přiblíží číslu 10^17?
Podle mě by bylo možná výhodnější to konvertovat, tj. přidat něco jako nove_ID, což by bylo normální číslo, přidělit všem záznamům nová ID a následně provázat tabulky pomocí těch nových ID.
CATerPILAR
Profil
Udělám to tak nějak. Prvně si ale očíhnu jestli nejsou tyhle IDčka v jiných tabulkách jako cizí klíče atd.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0