« 1 2
Autor Zpráva
Stepanka
Profil *
Kajman_ + Alphard
Prosím, chodíte ještě na toto vlákno? Já mám s tou tabulkou (spíš s tím dotazem) ještě jeden problém.. :-(
Alphard
Stepanka
já ano
Kajman_
Profil *
Aby tam byly nuly, použijte např.
$vysledek=array(2=>0,10=>0);

A uživatele můžete filtrovat např.
select field_id, sum(replace(value, ',', '.')) soucet
from   mantis_custom_field_string_table
where  field_id in (2, 10)
       and bug_id in (select bug_id
                      from   mantis_custom_field_string_table
                      where  field_id = 8
                             and value = 'NE')
       and
       ('$_POST[user_id]' = '' or
       bug_id in (select id
                   from   mantis_bug_table
                   where  handler_id = '$_POST[user_id]'))
group  by field_id

Způsobů je víc.
Stepanka
Profil *
Tak to jsem ráda. Ten problém je takový:

Každý úkol má přiřazen svůj čas. Ten mít musí. Některé úkoly mají přiřazen čas a i částku. Jen částka být přiřazena nemůže. Vždycky buď jen čas, a nebo čas i částka. A teď jde o tohle:

Já prý nesmím do součtu hodin počítat hodiny těch úkolů, které mají zapsanou i nějakou finanční částku.
Takže takhle:
- Pokud má úkol přiřazen čas a peníze ne, musím do součtu hodin započítat uvedené hodiny. Vlastně tak jak to bylo dosud. Ale:
- Pokud má úkol přiřazen čas i peníze, musím do součtu hodin započítat nulu a do součtu peněz uvedenou částku.

Ono jde vlastně o to, že pokud se řešitel se správcem domluví na nějaké finanční částce za úkol, dostane tu finanční částku a odpracované hodiny už se neproplácí. A aby to správce měl zobrazeno správně (věděl kolik hodin má proplatit za hodinovou mzdu + věděl kolik peněz má navíc proplatit za úkoly), potřebuje to mít zobrazeno a počítáno takhle.

Je to napsáno aspoň trochu srozumitelně? Doufám, že ano.

Děkuju moc.
Stepanka
Profil *
Kajman_
Děkuju za nápad. Stejně se to teď bude muset ještě trochu překopat, protože se vyskytl problém, který jsem napsala výše. Ale i tak děkuju, to řešení vypádá dobře.
Kajman_
Profil *
A co trošku vlastní iniciativity? :-)
Stepanka
Profil *
Kajman_
jasně, já už to zkouším od rána. Mám z toho mnohem větší radost, když na to přijdu sama. Ale ten Váš dotaz je na mě složitý, spíš přemýšlím, že to zkusím přes dva SELECTy.
Stepanka
Profil *
Tak už jsem na to přišla. Sice je to dlouhé jak prase a ještě k tomu přes dva selecty, ale funguje to :-)
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0