Autor Zpráva
va-zo
Profil *
Zdravím, mám takový problém, do kterého jsem se trochu zamotal a už mě jde z toho hlava kolem a proto Vás chci poprosit o pomoc. Potřebuji najít podle ip adresy v databázi uživatele a jeho aktuální počet návštěv (když se přihlásí, tak se v databázi najde podle jeho ip adresy záznam, kde má největší počet návštěv - ta poslední návštěva a připočte se k tomu jednička), ale bohužel mi to takhle nechodí:-( Tady je kód:

$ip=$REMOTE_ADDR;
$query = MySQL_Query("SELECT ip, MAX(pocetNavstev) FROM ".$MySQL_prihlaseni." WHERE `ip` = '$ip' ") or die (mysql_error());
$Vysledek = MySQL_Fetch_Array($query);

if ($Vysledek['pocetNavstev']!=""){
$pocetNavstev=($Vysledek['pocetNavstev'])+1;
}else{
$pocetNavstev=1;
}
Taps
Profil
va-zo
a vypisuje ti to nějakou chybu ?
va-zo
Profil *
Joo: Unknown column 'pocetNavstev' in 'field list'
Alphard
Profil
neznámý sloupec 'pocetNavstev' asi neni třeba další komentář...

a obecně k dotazu, nejsem si jistý, že databáze přistoupí na vrácení ip a výsledku max bez group by ip a vzhledem k tomu, že ip znáš, bude asi lepší ji vynechat a ošetřením register globals taky nic nezkazíš, tedy:

$ip=$_SERVER['REMOTE_ADDR'];
$query = MySQL_Query("SELECT MAX(pocetNavstev) FROM ".$MySQL_prihlaseni." WHERE `ip` = '$ip' ") or die (mysql_error());


(sloupec pocetNavstev samozřejmě oprav, nejsem věštec)
va-zo
Profil *
Jak neznámý sloupec, vždyť v databázi je!!!!
Alphard
Profil
Jak neznámý sloupec, vždyť v databázi je!!!!
to povídej databázi :-) a vykřičníky ničemu nepomohou...
není třeba v $MySQL_prihlaseni název jiné tabulky nebo jiný překlep?
va-zo
Profil *
Byl to překlep, už jsem ho našel :-)
DÍKY.
va-zo
Profil *
Stejnak mě to občas házelo divný hodnoty a tak jsem po tom pátral a zjistil jsem, že maximální hodnota se hledá ještě trochu jinak:
$query = MySQL_Query("SELECT * FROM ".$MySQL_uzivatele." WHERE `ip` = '$ip' and `pocetNavstev` = (SELECT MAX(pocetNavstev) FROM ".$MySQL_uzivatele.")") or die (mysql_error());
$Vysledek = MySQL_Fetch_Array($query);	
$m=$Vysledek['pocetNavstev'];


Teď už to chodí v pořádku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0