Autor Zpráva
flex
Profil *
ahojte..
mam taky blby problem pri selecte: SELECT * FROM table WHERE type in ('1','2','3');

co je na tomto zapise prosimvas zle?

ak dam select : SELECT * FROM table WHERE type like '1'; vsetko ide bez problemu.
nechapem tomu
Joker
Profil
Jakou to vrátí chybu?
Taps
Profil
flex
zkus si vypsat error
SELECT * FROM table WHERE type in ('1','2','3') or die (mysql_error());
flex
Profil *
uz viem jaky problem.. type je zapisany v utf-8 a type z ktoreho to vytahujem je enum a to je latin1_swedish_ci

cize to sa nerovna.. no ale snazim sa zmenit charset porovnavanie pre ENUM no nechce mi dovolit utf-8 iba latin1_swedish_ci

co to znamena? ENUM nemoze byt utf-8 ?????
Joker
Profil
Ještě jednou: jakou to vyhodí chybu?
Snažíte se tu dopátrat řešení nějakého problému a my zatím vůbec nevíme, jaký problém vlastně řešíte.
nightfish
Profil
jenom bych podotknul, že znak '1' bude afaik v latin1_swedish_ci shodný s utf8_...
flex
Profil *
riesim taky problem:

potrebujem nastavit ENUM na UTF-8

ale po nastaveni na UTF-8 v phpadmin v mysql mi to stale zmeni na latin, proste to tam potrebujem zmenit.

otazka: moze mat ENUM porovnavanie UTF-8 ???
flex
Profil *
chybu mi hlasilo mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource ale to uz s tym nesuvisi.. lebo tam mam slova, nie iba cisla.. cize je to v tom problem. potrebujem ten ENUM aby mal nastavene UTF-8 ale to mi nechce mysql dovolit nastavit. a z toho mam haluz.
Kajman_
Profil *
moze mat ENUM porovnavanie UTF-8
Ano, zkuste pustit rovnou příkaz, co nastaví všechny sloupečky v tabulce na utf8.

ALTER TABLE `table` CONVERT TO CHARACTER SET utf8
nightfish
Profil
chybu mi hlasilo mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource ale to uz s tym nesuvisi.
co v takovém případě vypíše mysql_error()?

EDIT: tak mě napadá
SELECT * FROM table WHERE type in ('1','2','3');
to "table" bych uzavřel do zpětných apostrofů, protože je to rezervované slovo
takže
SELECT * FROM `table` WHERE `type` in ('1','2','3'); 
flex
Profil *
no toto pomohlo.. Kajman.. presne toto.. som potreboval.. mysou v mysql to neislo ani bohovi.. nechapem preco.. dikes..

ono mi to robilo ten problem ze type mam slovo v utf-8 a ten druhy type kde porovnavam a vytahujem je uz z inej tabulky, tak isto sa vola ale bol definovany v ENUM a ten enum bol latin a nechcelo mi to zmenit z latin na utf-8 nijak raz.

vdaka aj vsetkym ostatnym..
flex
Profil *
vynikajuco to fici bez problemov..

toto tu ALTER TABLE `table` CONVERT TO CHARACTER SET utf8 si musim zapisat navzdy do pamati..
zlata veta.. bez toho ani na krok s databazov (aspon ja nie)
Kajman_
Profil *
No, phpmyaadmin moc nepoužívám, možná s tím má problémy. Pokud máte špatnou pamět, tak můžete zkusit mysql query browser.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0