Autor Zpráva
mpark
Profil
Ahoj,
mám program na zálohování souborů a rád bych si zálohoval v nějakém intervalu celé databáze co mám u sebe na PC, kam si je phpMyAdmin ukládá, kde je najdu a budou ty soubory k použití, pokud bych phpMyAdmin přeinstaloval a nahrál ty zálohované soubory do dotyčné složky, znova?
mpark
Profil
C:\xampp\mysql\data


Tak asi toto, vidím tam názvy složek podle názvů databází, když rozkliknu nějakou, jsou tam mimo jiné názvy tabulek.

Co myslíte, mělo by to fungovat? Není to spojený s nějakým hashem, že to jde pouze s aktuální instalací? (Myslím to kdybych reinstal windows, nainstaloval znovu xampp a do téhle složky nasypal zálohu, jestli by se mi to pak objevilo v phpMyAdminu)
Alphard
Profil
předně, neukládá si je phpMyAdmin (je to jen klient), ale MySQL
data jsou v tom adresáři, co jste našel, ale může dojít ke změnám např. s novu verzí MySQL a tak dále
pro zálohu se většinou využívá tzv. dump, v phpMyAdmin si nechte vyexportovat databázi, vytvoří se textový soubor, který se skládá z sql příkazů create, insert atd. po jejich spuštění na jiné databázi se vytvoří kopie původní databáze
Kajman_
Profil *
Při kopírováním by neměl běžet mysql server. Innobdb tabulky jsou občas jinde. Raději si ten postup vyzkoušejte, jestli to funguje. Osobně používám mysqldump, který vytvoří soubor pro obnovu a až ten si zálohuji.
mpark
Profil
sql dump je jasnej, ale nejde to udělat automaticky, mě jde o tu automatiku, neumí to nějakej prográmek?
mpark
Profil
automysqlbackup/

:)
Kajman_
Profil *
mysqldump je součásní mysql instalace.
mpark
Profil
Díky, už jsem na to taky narazil.
Joker
Profil
mpark
mám program na zálohování souborů a rád bych si zálohoval v nějakém intervalu celé databáze co mám u sebe na PC
...
Co myslíte, mělo by to fungovat?

U "správné" relační databáze by to fungovat nemělo (porušuje to hned 1. Coddovo pravidlo pro relační databáze), ale v mySQL to většinou funguje, vyzkoušeno :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0