Autor Zpráva
Tomek
Profil *
Zdravím,
mám asi začátečnický dotaz - jaký typ sloupce je vhodný pro data s pouze dvěma hodnotami - 1 a NULL, resp. NOT NULL (dá se zapisovat i jinak než 1?) a NULL?
Používám tinyint(1) ale nevím jestli neexistuje něco v hodnějšího.

Díky!
havs
Profil
Podle toho, jak budou data vypydat, TINYINT je na celá čísla:
rozsah hodnot od -128 do +127, bez znaménka (UNSIGNED) 0 až 255

stručný český výcuc z manualu: http://mm.gene.cz/
Tomek
Profil *
No právě že budu používat pouze NULL a 1, resp. NOT NULL - tedy když omezím tinyint na 1 UNSIGNED dostavam NULL a 0-9. Vím že existuje nějaký typ binary, ale nevím jestli je na to vhodný, resp. co je vhodnější než tinyint.

díky
havs
Profil
Binary je modifikátor textových slouců - berou se v potaz mal. a vel. písmena - zpracovávají se binárně.
Ty potřebuješ ukládat, nebo neukládat jednu hodnotu, jestli rozumím. Nevím, jestli je něco takového na zefektivnění, já mám zato, že tinyint je dostatečný, ale možná se opět pletu, nejsem žádný sql guru.

Možná poradí někdo zdatnější?
ninja
Profil
A musis pouzivat hodnotu NULL? Neslo by proste tinyint(1) s moznosti hodnot 0 nebo 1? Ja to pro boolenovske prepinace pouzivam a jsme spokojen.
Tomek
Profil *
ninja

a jaká je výhoda používání 0 a 1 oproti NULL a 1? mně je to v zásadě jedno jak se to bude ukládat, jde o to co je efektivnější.
ninja
Profil
Tomek: protoze pokud chcete puuzivat i NULL, databaze si musi pamatovat dalsi mozny stav sloupce (0,1,null).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0