Autor Zpráva
sparkie
Profil *
ahoj, moje sitace:

Mám články a u nich komentáře,

komentáře maj samostatnou tabulku:


názvy sloupců:

idkomentare - idclanku - jmeno - email - komentar - vlozeno - ip

přiklad dat:

36 - 310 - Karel - ktv@centrum.cz - Moc pěkné,jen tak dál! - 2008-07-30 08:28:30 - 90.177.104.82


a já potřebuju vytvořit dotaz, který mi seřadí články tak že první bude nejvíce komentovaný.....


rozumíte? poradíte? díky.
sparkie
Profil *
ahoj, moje sitace:
Mám články a u nich komentáře,
komentáře maj samostatnou tabulku:
názvy sloupců:
idkomentare - idclanku - jmeno - email - komentar - vlozeno - ip
přiklad dat:
36 - 310 - Karel - ktv@centrum.cz - Moc pěkné,jen tak dál! - 2008-07-30 08:28:30 - 90.177.104.82
a já potřebuju vytvořit dotaz, který mi vypíše čísla článků, tak že první bude nejvíce komentovaný.....
rozumíte? poradíte? díky.
sparkie
Profil *
jau, pardon, chtěl jsem opravit větu:

„a já potřebuju vytvořit dotaz, který mi vypíše čísla článků tak. že první bude nejvíce komentovaný.....“
es
Profil *
A články majú tiež samostatnú tabuľku?
Ak áno, tak napíš názov tabuľky pre články, zoznam jej stĺpcov a názov tabuľky pre komentáre.
sparkie
Profil *
články:

tabulka "clanky"


id
titulek
misto
anotace
autor
zverejnit
doverejnit
vlozeno
vlozil
fotka
galerie
video
popis
kategorie
podkategorie
status
centralni
fade
komentare

ale řek bych že by to mělo jít i jen s jednou tabulkou, já nepotřebuju titulky, mě stačej čísla článků a výskyt, a to je vše v té první ale třeba se mýlim :-)
RAmses
Profil
SELECT c.*, COUNT(k.idkomentare) AS pocet_komentaru FROM clanky AS c LEFT JOIN komentare ON c.idclanku = k.idclanku  GROUP BY k.idkomentare ORDER BY pocet_komentaru DESC
RAmses
Profil
oprava
SELECT c.*, COUNT(k.idkomentare) AS pocet_komentaru FROM clanky AS c LEFT JOIN komentare AS k ON c.idclanku = k.idclanku  GROUP BY k.idkomentare ORDER BY pocet_komentaru DESC
es
Profil *
SELECT k.*, COUNT(k.idkomentare) AS pocet_komentaru FROM komentare AS k GROUP BY k.idclanku DESC
Aj keď na rozumné použitie je treba tabuľky aj tak spojiť.
es
Profil *
Oprava, nejako mi tam po kopírovaní časť chýbala:
SELECT k.*, COUNT(k.idkomentare) AS pocet_komentaru FROM komentare AS k GROUP BY k.idclanku ORDER BY k.pocet_komentaru DESC
es
Profil *
Ešte ra oprava:
SELECT k.*, COUNT(k.idkomentare) AS pocet_komentaru FROM komentare AS k GROUP BY k.idclanku ORDER BY pocet_komentaru DESC
Soukys
Profil *
děkuji všem :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0