Autor Zpráva
Gnd
Profil *
Pravděpodobně jistá osoba nebo více osob užívá techniku která vede k vyčerpání dotazů za hodinu do mé mysql dtb. Řekl bych, že jen opakovaně načítá určitou stránku pořád dokola na více PC. Každou hodinu mi tak odstaví web. Je to jen teorie, nic jiného mě nenapadá. Statistika neukazuje nic zvláštního např často opakovanou IP.. Návštěvnost přitom klesla, takže by problém nezpůsobila nadměrná navštěvnost. Počet dotazů je nastaven na 70 tis za hodinu. Poradí někdo jak problém řešit nebo jak vlastně zjistit zda je způsoben úmyslně nebo špatnou otptimalizací dotazů? Stejná aplikace běží i u mého klienta na stejném hostingu a tan má mnohem větší návštěvnost a problém nemá.
Kajman_
Profil *
Co si udělat vlastní log, kde bude mimo konkrétní stránky, ip a dalších běžných věcí i počet dotazů potřebných k vygenerování stránky?
Gnd
Profil *
počet dotazů potřebných k vygenerování stránky?

asi budu muset, jak ale zjistim pocet potrebnych dotazu k vygenerovani stranky?
Kajman_
Profil *
Můžete např. všude nahradit funkci mysql_query funkcí moje_query_co_pricte_jednicku_a_pak_pusti_mysql_query
ninja
Profil
Gnd: projdete si logy a hledejte nejcastejsi IP adresy. Pouzivejte cache. A spocitejte si ktera stranka ma kolik SQL dotazu. Mozna se jen na vasem webu pouziva jine stranky nez u klienta a ty treba maji nasobne vice dotazu do databaze.
Gnd
Profil *
projdete si logy a hledejte nejcastejsi IP adresy. Pouzivejte cache. A spocitejte si ktera stranka ma kolik SQL dotazu. Mozna se jen na vasem webu pouziva jine stranky nez u klienta a ty treba maji nasobne vice dotazu do databaze.

udelal jsem si vlastni log IP adres.. a behem 5 minut se nacte vice jak 5.000 stranek z jedne IP.. jiz ji blokuji. Dale jsem vytvoril malou ochranu tim ze pocitam pocet pristupu z kazde ip, pokud dojde k prekroceni urciteho poctu stranek za jednu minutu, automaticky ip blokuji (myslim ze bezny uzivatel tezko nacte prohlizenim vice jak např. 100 stran za minutu). Po hodine data resetuji a pocitam znovu.. nevim zda je to idealni, ale zatim to funguje a zatim jsem tak odfiltroval 2 IP...
ninja
Profil
Gnd: pozor abyste neodfiltroval nejakeho robota vyhledavace.
Gnd
Profil *
pozor abyste neodfiltroval nejakeho robota vyhledavace.

no to me nenapadlo.. ale snad robot behem minuty nenacte tolik stranek, to by mohlo pusobit urcite problemy webum, co maji hodne stran a limitovane pocty dotazu... nerochazi robot stranky postupne v delsim casovem intervalu?

radsi prozatim prochazim IP pres riepe.net..
nightfish
Profil
nerochazi robot stranky postupne v delsim casovem intervalu?
zrovna u googlu jde "rychlost spidera" nastavit ve webmaster tools
Gnd
Profil *
zrovna u googlu jde "rychlost spidera" nastavit ve webmaster tools

spise by me zajimalo, jak spolehlive poznam pristup bota...
nightfish
Profil
spise by me zajimalo, jak spolehlive poznam pristup bota...
přes $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']
srigi
Profil
Tak ma napadlo, ze to moze byt robot toho noveho vyhladavaca CUIL. Ten mal v poslednej dobe problem, ze pretazoval weby.
Gnd
Profil *
Tak ma napadlo, ze to moze byt robot toho noveho vyhladavaca CUIL. Ten mal v poslednej dobe problem, ze pretazoval weby.

ee to urcite nebyl... byl dle IP to nejaky vul z Prahy....„


přes $_SERVER['HTTP_USER_AGENT']

je to spolehlive? Nekde jsem cetl postup, jak jednoduse simulovat bota...
ninja
Profil
Gnd: ja bych ti doporucil vzdy rucne projet zabanovane IP adresy, nebude jich tolik. A hlavne zjistit ktere stranky ti nejvice zatezuji server, respektive delaji nejvice dotazu do databaze.
Gnd
Profil *
ja bych ti doporucil vzdy rucne projet zabanovane IP adresy

jj byla zatim jen jedna... uvidime jestli se opet nejaka vyskytne... jen nechapu, co z toho nekdo ma???

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0