Autor Zpráva
radas
Profil *
zdravím,
už mi to na večer nemyslí a potřeboval bych poradit s anketou...mam takový kod
$seznam=MySQL_Query("SELECT anketa.id,anketa_otazka.text,anketa_odpoved.text,
anketa.hlasu FROM 
anketa,anketa_otazka,anketa_odpoved where 
anketa.id_anketa_otazka=anketa_otazka.id and 
anketa.id_anketa_odpoved=anketa_odpoved.id and 
anketa.dostupna='Y'   ");
while ($zaznam = mysql_fetch_array($seznam))
{
echo $zaznam[1]." ".$zaznam[2]." ".$zaznam[3]."<br /> ";
}

a vysledkem je
libi se vám web ano 1
libi se vám web ne 2
libi se vám web nevím 5

a ja bych potřeboval to nějak asi upravit aby se mi to zbrozovalo takto

libi se vám web
ano 1
ne 2
nevím 5
Alphard
Profil
co třeba seskupit podle otázky a odpovědi spojit pomocí group_concat dohromady? ale stejně se to bude muset skládat v PHP
možná bude lepší nechat současný dotaz a upravit ten cyklus, aby otázku vypsal jen jednou a za ni naházel odpovědi (nejsme v PHP sekci, tak nevím, jestli to sestavovat)
joe
Profil
Co třeba
$questionVisible = true;
while ($zaznam = mysql_fetch_array($seznam))
{
echo ($questionVisible == true ? $zaznam[1] . " " : '') . $zaznam[2]." ".$zaznam[3]."<br /> ";
$questionVisible = false;
}

---

Čísla v polia $zaznam bych moc nepoužíval, raději názvy.
radas
Profil *
jou děkuji to vypada slibně dneska to zkusím...snad to pomůže
radas
Profil *
Joe ten tvůj navrh je dobrý ale když tam budu chtit vypsat dvě ankety tak už se mi nezobrazi ta druhá otazka..vysvětlím nazorně
takhle by to mělo byt

libi se vám web
ano 1
ne 2
nevím 5

Koupíte si ho
ano 3
ne 4
nevím 7

ale "můj" vystup

libi se vám web
ano 1
ne 2
nevím 5
ano 3
ne 4
nevím 7

cože nedáva smysl...
joe
Profil
radas
Ty ankety už tam máš a jsou v prozovu? Vůbec se mi totiž nelíbí způsob, jakým to máš vyřešené ;-)

Tan můj kód předpokládal, že budeš vybírat vždycky jenom jednu. A když už to máš takhle a nechce se ti to předělávat, tak si ulož do jednoho pole otázky a k tomu odpovědi.

array(
'prvni otazka' => array('odpoved 1', 'odpoved 2'),
'druha otazka' => array('odpoved 1', 'odpoved 2'),
)

Navíc nechápu proč máš tabulku hlasy. Výsledky hlasů bych ukládal rovnou k daným odpovědím. Snad jen jedině, že máš stejnou odpověď u více otázek, ale tak by tam holt byla víckrát, ono by se nic nestalo :-)

---

Navíc jak z tvého výstupu chceš rozlišit o jakou anketu se rovná nebo jestli jsi pořád v jedné anketě?
radas
Profil *
zkusím ti to nějak objasnit...asi ten navrh tabulek neni optimalni pravě nad tím přemyšlim co a jak..takže mam tabulku otazky tam je jen id,text_otazky,dostupna, pak mam tabulku odpovědi to same id,text_odpoved,dostupna a pak je tabulka anketa kde je id,id_otazky,id_odovedi,pocet_hlasu,zverejnit. No a proč jsem to tak udělal, odpověď je jednoduchá v zaškrkavacím menu si vybereš libovolny počet otazek k ním libovolny počet odpovědi a vytvoříš libovolny počet anket které pak můžeš upravovat..Joe myslíš že je to blbost?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0