Autor Zpráva
David_
Profil *
Zdravím, psal jsem dotaz na db pár měsíců zpátky, a pořád nemůžu do něj dostat ještě jednu podmínku category id = $promena

dotaz:
SELECT product.product_id, price.product_price, product.product_name, product.kod_zbozi, product.part_number, product.koeficient, product.cena FROM jos_vm_product_price price ON product.product_id = price.product_id WHERE price.product_price > 0 AND price.product_price < 100 AND product.koeficient > 0 AND product.koeficient < 9999 AND product.typ_marze = 'globalni'

když dám:
SELECT product.product_id, price.product_price, product.product_name, product.kod_zbozi, product.part_number, product.koeficient, product.cena, category.category_id FROM jos_vm_product_category_xref category, jos_vm_product product LEFT JOIN jos_vm_product_price price ON product.product_id = price.product_id WHERE price.product_price > 0 AND price.product_price < 100 AND product.koeficient > 0 AND product.koeficient < 9999 AND product.typ_marze = 'globalni' WHERE category.category_id = 319

tak mi to veme na category_id inner join a vypíše několikset tisíc výsledků místo pár stovek, díky za tipy :-)
Kajman_
Profil *
a když dáte na konec ještě?
and category.category_id=product.category_id
David_
Profil *
Nakonec jsem použil toto, a funguje to:

$dotazVyhledat = "SELECT product.product_id, price.product_price, product.product_name, product.kod_zbozi, product.part_number, product.koeficient, product.cena, category.category_id FROM jos_vm_product product LEFT JOIN jos_vm_product_price price ON product.product_id = price.product_id LEFT JOIN jos_vm_product_category_xref category ON product.product_id = category.product_id WHERE price.product_price > ".$cenaOd." AND price.product_price < ".$cenaDo." AND product.koeficient > ".$marzeOd." AND product.koeficient < ".$marzeDo." AND product.typ_marze = 'globalni'";

if($category_id != "") {
$dotazVyhledat .= " AND category.category_id = ".$category_id;
}

- pokud není specifikovaná kategorie tak se nepouzije ta podmínka, samotne FROM je toady:
... FROM jos_vm_product product LEFT JOIN jos_vm_product_price price ON product.product_id = price.product_id LEFT JOIN jos_vm_product_category_xref category ON product.product_id = category.product_id WHERE ...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0