Autor Zpráva
Crempa
Profil *
Zdravim,

chtěl bych se zeptat, zda někdo nemáte zkušenosti s licencováním MySQL. Musím kupovat licenci pokud chci například zprovoznit hosting (LAMP klasika) s MySQL, nebo prodávám aplikaci v PHP, která MySQL využívá?
Licenční politika MySQL mě nepřijde příliš průhledná a mám pocit, že je plná vyjímek (pro PHP, pro webové použití). Veškeré info, které však doteď mám pochází z ruzných více či méně starých článků a diskusí... Hádám, že se vstupem SUNu se taky lecos změnilo, takže orientuje se v tom tu někdo?

Totéž by mě zajímalo u jejich perfektního nástroje MySQL Workbench, lze OSS GPL verzi používat pro práci / tvorbu schémat použitých v komerčních aplikacích. Pokud mám vycházet z faktu, že je OSS verze Workbenche šířena pod GPL tak jeho výtupem je nakonec jen SQL script a na něj se jakožto dokument vzniklý v aplikaci pod GLP žádná licence nevztahuje. Na druhou stranu mě zase znejisťuje že mají i "Commercial version", která ale dle jejich dokumentací jen přidává určité vlastnosti (bez kterých se já obejdu) pro rychlejší a snadnější práci..

Zkusím asi položit dotaz i na MySQL forech, ale nepřipadají mě příliš živá, takže to zkouším i tady..

Za jakékoli postřehy předem díky !

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0