Autor Zpráva
jakubroz
Profil
zdravim,
dělam e-shop a dostal jsem se do problému. když uživatel má zboží v košíku a je připraven odeslat objednávku. já celou tu objednávku vkladam do db.

do té tabulky "myorder" potřebuju vložit to co se vypisuje v košíku(to zboží, ceny atd..) + udaje z tabulky users(adresa tad..)
výpis v košíku je dělán následovně: v tabulce cart mam item_id a item_count a user_id a pak konktétně to zboží beru z tabulky products.

já nevim jak udělat dotaz kterej mi vloží do tabulkdy order všechny ty udaje. asi to bude nak vicenasobnym dotazem.

dotaz pro vypis produktu je:
SELECT id, title, store_count, item_size, price, (price *(1-0.".$data_dph['dph'].")) AS price_with_vat FROM $table_products WHERE id in ($row_item) GROUP BY price

a to nějak spojit do jednoho dotazu. něco sem zkusil :
INSERT INTO $table_order SELECT * FROM cart LEFT JOIN products ON products.id=cart.item_id WHERE user_id = $this->user_id


ale to nejde, musí se tam ještě zakomponovat ten dotaz pro konktetni produkt.

diky za radu
Mastodont
Profil
do té tabulky "myorder" potřebuju vložit to co se vypisuje v košíku(to zboží, ceny atd..) + udaje z tabulky users(adresa tad..)

Proč bys měl vkládat to, co už máš v tabulce users? Stačí user_id.
jakubroz
Profil
jn, asi jo. a jak by ten dotaz teda vypadal?
jakubroz
Profil
nikdo neví?
Taps
Profil
jakubroz
použít relace a left join.
jakubroz
Profil
já vim no, ale neumim s tim pracovat.a na netu moc dokumentovaný mysql neni.
Sicario
Profil *
jakubroz
já vim no, ale neumim s tim pracovat.a na netu moc dokumentovaný mysql neni.

Pokud ovladas alespon zaklady anglictiny, pak je dostacujici referencni prirucka. Obsahuje i komentare.
nightfish
Profil
a na netu moc dokumentovaný mysql neni.
dokumentace mysql je na velmi dobré úrovni
pokud náhodou nevládneš angličtinou, podívej se na seriál na linuxsoftu - http://www.linuxsoft.cz/mysql/
jakubroz
Profil
nightfish
angličtinu zvladnu

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0