Autor Zpráva
Rogue77
Profil
nevíte někdo proč když mám mysql dotaz :

$vysledek = mysql_query( "select DATE_FORMAT('datum','%m %d %Y'), id, prijmeni, jmeno, misto, cas_od, cas_do, pocet_hodin, 

zapsal from masaze WHERE prijmeni LIKE '%".$prijmeni."%' AND jmeno LIKE '%".$jmeno."%' AND misto LIKE '%".$misto."%' AND 

pocet_hodin LIKE '%".$pocet_hodin."%' AND zapsal LIKE '%".$zapsal."%' ORDER BY datum DESC");
echo mysql_errno() . ": " . mysql_error() . "\n";


tak mi to nevrátí žádnou chybu vypíšou se všechny řádky všechny sloupce ale sloupec datum je prázdný? když to dám bez toho fromátování tak to normálně běží
nightfish
Profil
DATE_FORMAT('datum','%m %d %Y')
imho
DATE_FORMAT(`datum`,'%m %d %Y')
Rogue77
Profil
ani s obrácenými uvozovkami se nic nevypíše:-((
Kajman_
Profil *
Těžko říct, jak to vypisujete. Možná pomůže za závorku přidat as datum
Rogue77
Profil
no ani když přiřadím alias tak mi to nempomůže:-( no a jde to celé řešit nějak jinak jako uložit do db ten formát už v požadovaném formátu nebo tak něco?
Kajman_
Profil *
Kombinace oboou oprav by měla fungovat. Ale stále těžko najít chybu, když nevíme, jak to vypisujete. Osobně bych si totiž dal jiný alias než datum, aby se to řadilo správně v různých letech a nepralo se datum jako sloupec a datum alias v order by.
Rogue77
Profil
máte pravdu když dám jiný alias tak už to jde:-)) děkuji moc jen bych se chtěl zeptat proč jsou u hodnoty datum v závorce obrácné uvozovky nebo spíš ty obrácené čárky v horním indexu?:-(
Měsíček
Profil
Takhle ( `` ) by to mělo být i u názvů tabulek a sloupců.
Rogue77
Profil
jo to je vlastně pravda děkuji moc za rady...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0