Autor Zpráva
fitzjoy
Profil
Mám problém s kodováním. Jsem uplný začátečník, takže pokud chce někdo poradit tak stylem,máš tohle a tohle, pokud ne zjistíš to tak a tak. Linky na anglický stránky, nebo zasypání mě názvy kterejm nerozumím , mi dvakrát nepomůžou.

Chtěl jsem vytvořit php galerii a protože jsem začátečník zvolil jsem Coppermine gallery, která se o všechno "postará" sama. Nejdřív jsem si vše otestoval na localhost prostřednictvím programu Complex Web Server, vše fungovalo bezproblemu (Verze MySQL: 4.1.22-community-nt,Verze MySQL klienta: 5.0.51a,Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8),Porovnávání pro toto připojení k MySQL:Utf_8 unicode_ci). Pak jsem vše přenesl na hosting(station.cz) a nastal problém se kterým si nevím rady. Vše se zobrazuje korektně až na jediný znak "č". Místo něj se objevují dva otazníky jeden normální a jeden bílý v černém poli. U poskytovatele -Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8),Verze MySQL klienta: 4.1.11,Porovnávání pro toto připojení k MySQL:Utf_8 unicode_ci). Uvádím informace,které možná nejsou důležite, nevím. Poradíte někdo?
Kajman_
Profil *
Pokud zlobí jedno jediné písmenko, tak bude problém asi ve verzi db. Zkuste problém zkonzultovat s hostingem.
fitzjoy
Profil
Moc díky za reakci, tejden elaboruju s databázi, kodováním a je to vyčerpavající, je to zajímavej podnět.
fitzjoy
Profil
Je to tak, mysql4 kóduje nesprávně, mysql5 bezchybně!
Miloslav Ponkrác
Profil *
Jen poznámka: Nejnovější verzi Complex Web Serveru najdete zde (s MySQL 5.1.30):

http://ponkrac.net/complex-web-server

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0