Autor Zpráva
1ight
Profil
Dobrý večer chtěl bych se zeptat, mám v hlavě teoretický problém a nevím jaké řešení je 100% nejlepší/nejefektivnější aby server (MySQL) nebyl zbytečně zatížen.

_________________
Příklad1
Zde mužu teoreticky do hlavní tabulky dát i informace o uživately moje_auto Muj_dum. Při vyhledávání uživatele petr a kriteria auto, dejme tomu že máme na serveru např 100.000 uživatelu server projede jen 100.000 zaznamu v hlavní tabulce a udelá výsledky podle požadavku vyhledávajícího.... Takže by tato technika měla být usporná.

Máme třeba tabulky:
ID Jmeno Přijmeni Moje_auto Muj_dum
1 Petr Novak 1 1
2 Josef Cesky 2 3
3 Petr Dorazil 1 2

ID Moje_auto
1 Nemam
2 BMV
3 Skodovka

ID Muj_dum
1 Nemam
2 Bydlim s rodiči
3 Bydlim venku

________________
Příklad2
Pak je tu druhý příklad že bych uživatele dal do vlastní tabulky a kriteria uživatele do další tabulky a vyhledávání řešil napojováním JOIN také řešení a podle norem jak dělat SQL tabulky by tato technika měla být ta 100% nejlepším řešením. Ale mám zde problém jestli server neprojíždí každou tabulku zvlášt a nedělá takto dvě operace? ( jeslti jsou zaznamy ukladany v souboru musí načítat dva soubory po 100.000 uživatelu a v tomto případě by musel project 200.000 zaznamu misto 100.000 viz příklad 1.
Chtěl bych se zeptat na praxi jak to udělat aby server byl co nejméne zatížen.
Budu moc rád jestli tenhle problém někdo někdy řešil a dal by svojí zkušenost ( ja nemam osobně kde to vyzkoušet ).

ID Jmeno Přijmeni
1 Petr Novak
2 Josef Cesky
3 Petr Dorazil

ID Moje_auto Muj_dum
1 1 1
2 2 3
3 1 2

ID Moje_auto
1 Nemam
2 BMV
3 Skodovka

ID Muj_dum
1 Nemam
2 Bydlim s rodiči
3 Bydlim venku
Taps
Profil
1ight
musíš do ID Moje_auto a ID Muj_dum uložit i id uživatele. Jméno a přijmení pak můžeš výtáhnout pomocí selectu popř. left join
1ight
Profil
Rozumim tady je ta struktura trošku jinak udělaná, udělal jsem tam víc uživatelů aby to nebylo na první pohled skreslený.
Leo
Profil
Zacal bych na Vasem miste otazkami typu: jaky je vztah mezi osobou a autem / domem? Vlastnictvi, docasne zapujceni, najem? Muze mit dana osoba vic aut? Muze auto mit vztah (at uz je to cokoliv) k vice osobam najednou? Podle toho pak udelate strukturu tabulek. Leo
Leo
Profil
Treba tohle:

ID Moje_auto
1 Nemam

je dost nerelacni reseni :-) Leo
1ight
Profil
Prosím je to jen příklad, neberte to tak až doslova co jsem tam napsal ( je to jen teoretický příklad pro představu na kterým jde ukazat problematika zátěže... nic konkretního tady neuvádím jsou to hrubý náčtrtky. Jde mi jen o řešení jak postavi databazi aby byla nejefektivnější a server byl nejméně zatížen/nebo dát řešení jak tento problém řešit "viz náčtrtky příklad1 a příklad2 viz nahoře", jestli to stavím od základů špatně prosím opravte mě je to podle knížek ).
Jinak dejme tomu, že to co jsem měl namysli pro představu jsou třeba profily uživatele id, jmeno, přijmeni, a další věci, ..
Leo
Profil
1ight

No ale pokud si neujasnite tyhle veci pak se dal nepohnete a nemuzete postavit "databazi aby byla nejefektivnější".... Leo

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0