Autor Zpráva
homolik
Profil *
Zdravím,
měl bych otázku, zvažuji co použít ze dvou následujících variant, rád bych věděl co je rychlejší?
Mam data ke dvou (řekněme) modulům, strukturálně jsou dost podobné, uvažujme že se časem naplní třeba milionem záznamů. Normálně data nepotřebuji zobrazovat společně, jen potřebuji fulltextové hledání procházet obouma tabulkama. Zvažuji varianty:

1) Data rozdělím do dvou tabulek, následně při vyhledávání udělám SQL dotaz se dvouma selectama, kde nejdříve vyfiltruju přes where vyhovující řádky se zadanou frází a následně je přes union sjednotím a seřadím

2) Data budou v jedné tabulce, znamená to tak v jedné tabulce dvojnásob záznamů, kde budu muset při normálním zobrazování rozlišovat zda se jedná o první data či o druhá. Ale fulltext bude pak jednoduchý SQL dotaz s jedním selectem.

Předem díky za názory
Kajman_
Profil *
Asi záleží na tom, co budete dělat častěji.
homolik
Profil *
[#2] Predpokladam ze castejsi bude jednoduche selectovani a zobrazeni zaznamu
Kajman_
Profil *
Pokud data nemají totožný význam (strukturu) klidně mohou být ve dvou tabulkách a pro vyhledávání se dá použít union.

On asi nebude v obou případech moc velký výkonový rozdíl. Jen aby se pak nestalo, že těch tabulek bude postupně 5, 10 , 50...
homolik
Profil *
[#4] Ne ne, urcite budou jen dve, vic jich nebude. Me slo jen o to jestli ten union nebude ve vysledku moc pomalej, aby uzivatel nemusel pak cekat na vysledek hledani treba minutu. Asi to tedy rozdelim do dvou tabulek a bude to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0