Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím Vás. Zakládám si databázi a narazil jsem na problém (viz název tématu). V tabulce s jedním primary key (id) - nastaveno na auto-increment - jsem měl ručně (přes PHPMy Admina) vloženo asi 10 záznamů. Poté jsem 2 z nich úplně smazal a naopak 2 jiné přidal. Všiml jsem si, že ID těch smazaných záznamů už se nikam nepřiřadilo, nové záznamy už měly ID vždy o 2 vyšší. Chtěl jsem (mám tu db zatím pokusně jen pro sebe), aby v řadě ID nechyběly čísla, tak jsem ručně změnil ID nových záznamů na číslo o 2 nižší. Od té doby ale mám ve výpisech z DB bordel.

Co s tím jde udělat ? Šlo by nějak vymazat původní řadu ID a přiřadit ID znovu ? Či nějaké jiné řešení, aby výpisy byly OK ?
Alphard
Profil
Šlo by nějak vymazat původní řadu ID a přiřadit ID znovu ?
ano, http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=28&topic=37836 – setřepání sloupce

tak jsem ručně změnil ID nových záznamů na číslo o 2 nižší. Od té doby ale mám ve výpisech z DB bordel.
to se dalo očekávat, většina lidí (aspoň z těch, kteří sem píší) se snaží udržovat řady id bez děr, to je ale již z principu blbost, když se nějaké smaže, tak se tam prostě nechá díra
nevymýšlejte nové věci a bude to fungovat
Mufna
Profil
Alphard
udržovat řady id bez děr, to je ale již z principu blbost
Já vím, jen jsem to chtěl zkusit pro těch pár položek co tam mám + chtěl jsem (zatím samozřejmě) bez nějakého složitého dotazu dosáhnout toho, aby se 3 související položky zobrazily při výpisu vedle sebe
(zatím vybírám $row přes foreach, takže jsem to prostě chtěl vedle sebe a ne zpřeházeně). Do budoucna je to samozřejmě nesmysl, to je mi jasný.

Díky za odkaz, jdu se tím probrat
Mufna
Profil
Tak nějak nevím. Můžete mi ještě poradit blíže. Tuhle záležitost asi nevyřeším. Sestavil jsem si dotaz (je to určitě blbě), který jsem vložil na konci svého "initdb.php"
$res=query("SET @radek=0");
$res=query("UPDATE ".$tbl_prefix."reference_list SET ".$tbl_prefix."reference_list.id=@radek:=@radek+1 
ORDER BY id");


Ale fakt nevím, je to určitě blbě, ale v tomhle případě nevím co s tím. Chci upravit sloupce v tabulce "reference_list". Když jsem tam měl místo "id" "position", zahlásilo mi to "neznámý sloupec v tabulce".
ninja
Profil
Mufna: Proc vyzadujete, aby tam nevznikaly mezery? Pokud chcete nejak udrzovat vztah mezi radky, primary key se na to moc nehodi.
Mufna
Profil
ninja
Proc vyzadujete, aby tam nevznikaly mezery?
Obecně to vyžadovat nechci a nebudu, ale prostě tentokrát jsem něco zkusil (ručně přečíslovat primary key) a začalo mi to trochu zlobit, proto se tady ptám, co s tím můžu udělat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0