Autor Zpráva
kalawa
Profil *
Prosím vás, měl bych dotaz. Jak mám z jedné tabulky vylovit záznamy, které nejsou obsaženy v druhé tabulce? Například v jedné tabulce bych měl seznam fotbalových utkání, které se konají v našem městě. Ve druhé tabulce by byl seznam uživatelů a u každého z nich by bylo utkání, které má nejraději. A já bych potřeboval každému vypsat seznam utkání, které nejraději nemá, tedy seznam utkání, které nejsou ve druhé tabulce uvedené s jeho jménem. Uvedl jsem ******* příklad, ale snad to pochopíte. :-) Díky.
keeehi
Profil
nehledáš náhodou tohle?

možná i tady
kalawa
Profil *
Ne-e, to není ono. Mám tři tabulky: uzivatele, oblibene_utkani a utkani. V první tabulce je seznam všech registrovaných uživatelů (nick, heslo, mejl a tak), v třetí tabulce je seznam utkání (datum, kdo s kým, vstupné). Každý uživatel si může vybrat kolik chce utkání z třetí tabulky. O tom se zapíše záznam do druhé tabulky (nick uživatele a id tréninku)[br]
A já potřebuji uživateli vypsat tréninky, které nemá uložené ve druhé tabulce, tedy tréninky, které si nevybral.[br]
V prvním příspěvku jsem to napsal špatně.[br]
Jak mám vypsat tréninky, které nejsou v té tabulce u daného uživatelského jména? Děkuji.
Kajman_
Profil *
Ale je to ono.

select t.*
from treninky t left join vybrane v on t.id_treninku=v.id_treninku and v.uzivatel='kalawa'
where v.uzivatel is null
kalawa
Profil *
Ó, děkuji moc. Však všem bylo jasné, že chyba je ve mně, že? :-D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0