Autor Zpráva
pe3k
Profil *
Zdravim,
mam tabulku
ID | user1 | user2 | ... userX .... teda tabulka nie je uzavreta moze sa rozsirovat alebo zuzovat .. viacstlpcov menej stlpcov, vsetky stlpce user su typu INT

a potrebujem pre kazde ID scitat vsetky hodnoty toho zaznamu v tych stlpcoch user....

existuje na to nejake realne idealne riesenie, zapis, dotaz, ako k tym IDckam dostat sucet vo vsetkych poliach "jednoduchym" dotazom ? Alebo akym sposobom to scitat?
tiso
Profil
pe3k - to čo je za tabuľku?
Tomasds
Profil
Špatná konstrukce.

Použij tabulku ID, IDusera, hodnota

A sčítat .. SELECT SUM(hodnota) FROM tabulka WHERE IDusera = 12
pe3k
Profil *
pe3k - to čo je za tabuľku?

no ja viem ze to nei je idealne riesenie, ale lepsie ma nenapadlo ...
ID je cislo produktu, a kazdy user si moze nadefinovat vlastny pocet kusov kolko kusov toho produktu ma ....
v mojej tabulke islo o to ze ze ak ma ten skladovy system 10 000 produktov a je jedno ci je registoravanych 1 alebo 100 obchodnikov .. vzdy to bude 10 000 zaznamov

v tom druhom pripade ako pise Tomasds ak mam 10 000 produktov tak s kazdym novym obchodnikom sa to mnozstvo zdvojnasobi ... co je pri 10tich uz 100 000 zaznamov co sa mi velmi efektivne nepozdava ....
tiso
Profil
pe3k - ved nemusíš mať v tabuľke všetkých 10 000 produktov ku každému obchodníkovi, ale len tie, ktoré majú nenulový počet... takisto tam nemusíš mať všetkých obchodníkov. Nerozumiem o čo presne ide... Okrem toho nových 10 000 riadkov vs. nový stĺpec do tabuľky s 10 000 riadkami nie je až taký rozdiel...
pe3k
Profil *
ok, dik idem to prerobit :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0