Autor Zpráva
dna
Profil *
chcel by som sa spytat o radu:

mam mysql 3 tabulky.

v prvej tabulke "prva" vytvaram: meno - varchar(50) (meno1,meno2,meno3, ...., menoXX)

v druhej tabulke "druha" mam: menoZprvej - enum('meno1','meno2','.....')

ako sa da urobit, aby mi uz vytvorene kazde nove meno (z prvej tabulky) automaticky zapisovalo a doplnalo pod enum('meno1','meno2','.....') ako dalsie nove doplnene menoZprvej

ide o automaticke doplnanie (varchar) z prvej tabulky do (enum) v druhej tabulke
Kajman_
Profil *
Nechcete raději v první tabulce udělat číselník jmen a použít v druhé tabulce cizí klíč? Tak se to v db dělává.

Jinak k originálnímu dotazu... možná to půjde přes trigger.
dna
Profil *
no mal som uz doporucene, ze na sa to robi cez trigger.. ale neviem ako sa trigger robi..

mne to pripada celkom logicka poziadavka.. velmi casti pri tom ako schemy staviam by sa mi take nieco zislo..

doteraz do musim robit manualne.. do prvej meno pridam a idem do druhej.. otvorim strukturu a to meno do enum pridam ako dalsie a tento krok by som chcel zautomatizovat.. ale neviem jak..
bohyn
Profil
dna
Jak uz psal Kajman_, udelej si tabulku s ID a sloupeckem v kterem budes mit to jmeno. Na enum se vykasli, pro tohle pouziti neni vhodny. ALTER TABLE neni zrovna nejrychlejsi dotaz a trigger ti bude zbytecne brzdit vsechny INSERTy a UPDATEy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0