Autor Zpráva
Pontiac
Profil
Dobrý den,
v db mám uložený datum, bohužel v nešťastné formě a to například "15:11 24.prosinec 2008".
Potřebuju vytáhnout z DB všechny záznamy, které byli vytvořené "24.prosinec 2008".

Mám kus regulárního výrazu, ale je mi záhadou proč nefunguje nebo spíše nenalezne to ani jeden záznam i když tam jsou. SQL dotaz je v pořádku tam chyba není.

...SELECT COUNT(id) FROM `registrovani_uzivatele` WHERE `cas_registrace` = '". eregi("^[0-9]{1,2}:[0-9]{2} 24.prosinec 2008") ."' ")


Děkuji za pomoc a jinak ještě "24.prosinec 2008" v SQL dotazu bude proměná tak by mně zajímalo jak jí zapsat do toho regulárního výrazu.

Moderátor Str4wberry: Opravena hrubka v názvu tématu.
Majkl578
Profil
toto je asi tak stejny jako kdybych chtel nacpat krychli o delce hrany 5cm do kulicky o polomeru 2cm. vysledek je nemozny.
pokud to chapu, ty potrebujes s regexpem pracovat na strane mysql serveru, ne v php.

zkusil bych napr. toto:
SELECT COUNT(id) FROM `registrovani_uzivatele`WHERE `cas_registrace`REGEXP '[0-9]{1,2}:[0-9]{2} 24\.prosinec 2008'
Pontiac
Profil
Děkuji moc, takže v SQL dotazu se používá fce REGEXP. To jsem nevěděl, moc jste mi pomohl.
DJ Miky
Profil
Jinak nemusíš ani použít regulární výrazy, stačilo by:
... WHERE `cas_registrace` LIKE '% 24.prosinec 2008'
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0