Autor Zpráva
radas
Profil *
Zdravím,
může mi někdo poradit jak tohle zjednodušit? zdá se mi moc kostrbate...
$prihlseni = MySQL_Query("SELECT id FROM player WHERE login='".$_POST['login']."' AND heslo  = '".md5($_POST['heslo'])."'  ") ;
$prihlaseny = MySQL_Fetch_Row($prihlseni) ;
if (isset($prihlaseny[0])) $typ="player ";
else {
$prihlseni = MySQL_Query("SELECT id FROM team WHERE nazev_klanu  ='".$_POST['login']."' AND heslo   = '".md5($_POST['heslo'])."'  
") ;
$prihlaseny = MySQL_Fetch_Row($prihlseni) ;
$typ="team ";}


vůbec si nevím rady, co když bude více těch tabulek ne jen player a team ? zkoušel jsem to přes join left ale to nešlo..
Tomasds
Profil
Řešil jsem podobnou věc. Udělal jsem to víceméně jako ty a nemám s tím problém. Jestli máš opravdu rozumný důvod mít dvě tabulky lidí, tak se tím nezalamuj. Jestli stránka (při loginu=100x denně?) provede jeden dotaz do databáze nebo dva (pět), nehraje roli.

Napadá mě jedna "optimalizace" - seřadit ty dotazy podle toho, kolik lidí z daných tabulek se přihlašuje. Takže jestli nejčastější přihlášení máš z tabulky "player", máš vyřešeno.
radas
Profil *
právě že ja nevím jak to bude takže ja si tam dam radiobutton a pomoci switch to budu přepinat..
Tomasds
Profil
Opravdu dobře si zvaž, jestli mít víc tabulek. Skoro vždy stačí jedna tabulka a v ní mj. sloupec "kategorie", kterým rozlišíš, jestli je člověk to nebo to.
radas
Profil *
to jo jenmože když se pro playera uklada něco jiného a pro team se ukladaněco jiného tak moc možnosti nemam
aldagy
Profil *
Ahoj lidi, mám takový problém, udělal jsem takový jednoduchý guestbook, ale špatně se zobrazuje "Jméno".
ukázka na http://www.ivtweb.tk. Nevíte někdo co s tím?zdroják souboru form.php ("index.php?page=gbook"):


<h2>Přidat komentář:</h2><br />
<div id="book">
<?
      mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","infoweb29","xxxx");
      mysql_select_db("infoweb29");
      mysql_query("SET CHARACTER SET utf8");
      $name=$_POST["name"];
      $message=$_POST["message"];
      mysql_query("INSERT INTO gbook VALUES('".$name."','".$message."')");
      $extract=mysql_query("SELECT * FROM gbook ORDER BY name ASC");
      while($gbook=mysql_fetch_array($extract)):
       echo $name[name].": ".$gbook[message]."<br />";
      endwhile;
        ?>
</div>
<form action="index.php?page=gbook" method="post" enctype="multipart/form-data" accept="text/html" accept-charset="utf-8" lang="cs">         
  <table>
  <tr><td>Jméno:</td><td><input type="text" name="name" maxlength="80" size="20" /></td></tr>
  <tr><td>Zpráva:</td><td><input type="text" name="message" maxlength="250" size="50" /></td></tr>             
    <tr><td></td><td><input type="submit" value="Přidat" /></td></tr>              
  </table>         
</form>  
Mastodont
Profil
mysql_connect("mysql.webzdarma.cz","infoweb29","XXXXXX");

Zrovna jsem se tam přihlásil, heslo je správné. Díky!
Kajman_
Profil *
echo $gbook['name'].": ".$gbook['message']."<br />";

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0