Autor Zpráva
Navrc
Profil *
Zdravím, chtěl bych se jenom zeptat jestli můžu do dotazu sql dát více operátorů AND. Př.: select * from tabulka where neco='toto' and tamto='ono' and oneho='zaseneco'.....
Ptám se proto, že mi to nefunguje a tak jestli mám chybu hledat tady a nebo někde jinde. Díky
SwimX
Profil
Navrc
Ano, je to možné
joe
Profil
Spíš sem dej zápis tvého dotazu, chybu máš jinde a nebo takový záznam neexistuje.
Navrc
Profil *
Tak teda kde mám chybu?
select * from cm where pridano=1 and kopec='Soláň' or kopecdva='Soláň' or kopectri='Soláň' or kopecctyri='Soláň' or kopecpet='Soláň' or kopecsest='Soláň' or kopecsedm='Soláň' or kopecosm='Soláň' or kopecdevet='Soláň' or kopecdeset='Soláň' or kopecjedenact='Soláň' or kopecdvanact='Soláň' and datum >= curdate() order by datum

Chci aby mi to vypsalo všechny kopce kde je Soláň, ale taky podle datumu (tj. kopce které už proběhly nezobrazovat).
nightfish
Profil
select * from cm where pridano = 1 and (kopec = 'Soláň' or kopecdva = ... or kopecdvanact = 'Soláň') and datum >= curdate()

(jen bych poznamenal, že návrh tabulky, ve které se objevují řady sloupců odlišujících se jenom pořadovým číslem (id1, id2, id3, ...), je velmi často nesprávný)
Navrc
Profil *
nightfish
Děkuju Ti, to by mě nenapadlo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0