Autor Zpráva
davef6
Profil
Jaký je podle vás nejvhodnější postup návrhu tabulek, které by mohli obsahovat něco jako je na libimseti nebo xichtu, se strukturou třeba povaha, info, majetek, sport atd......tyto sekce obsahují další data jako třeba u sportu oblíbený sportovec, sporty (které se dále dělí fotbal, hokej atd..)?

Je vhodné používat enum a set sloupce?
ninja
Profil
Ani jedno. Respektive je mozne obcas tyto typy pouzit misto jako prehlednejsi nahradu pro stavy "on", "off", "deleted", ale cokoliv komplexnejsiho bych urcite resil pres navazanou tabulku.
davef6
Profil
a když bude těch navázaných tabulek opravdu hodně? nebude moc pomalé když budu potřebovat vypsat např. většinu v jednom dotazu?
Joker
Profil
davef6
a když bude těch navázaných tabulek opravdu hodně?
Nemusí být víc než jedna :-)
davef6
Profil
ano blbě sem to napsal, uvedu příklad mám jednu tabulku z té vypíši data a zároveň jsou tam další tabulky vázající se na tuto tabulku. Např. tabulka Zájmy ve které bude např. sport a z tabulky sport se bude vypisovat třeba fotbal, hokej, basket atd........a takových to tabulek jako sport, které se ještě větví bude více. Jen mě zajimá jestli je běžná praxe vypsat to vše v jednom dotazu, nebo jestli se to řeší třeba jinak. Zatím co jsem hledal na google, tak jsem nikde takovýto složitější příklad nenašel.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0