Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravim, chcel by som sa spytat ako vyriesit diakritiku v mysql 5.0... Ked som s tym nic nerobil, server bol nastaveny na cp1250 a v databaze to nebolo urcene, tak mi namiesto znakov s diakritikou hadzalo len otazniky. Ked som sa to pokusal zmenit, databazu na utf8, a v skriptoch to spravit rovnako, tak sa databaza proste sekla namieste kde boli taketo znaky a dalej ani nezapisovala... Teda sa zapisalo namiesto "všetko" len "v". Som v tom zaciatocnik a netusim ako to spravne nastavit...

Toto som skusal dat v php za mysql_select_db:

mysql_query("CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_slovak_ci;");
mysql_query("SET NAMES 'utf8_slovak_ci'");
djlj
Profil
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
Anonymní
Profil *
skusal som a nefunguje...
steev
Profil
Mám v hlavičce všech stránek toto a nemám s tím žádné problémy.
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />

musel jsem ale datábázi znovu zapsat s tímto kodováni a pak to bylo OK

mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
mě zlobilo, tak jsem od toho upustil.
Anonymní
Profil *
ja ked to nastavim v hlavicke tak mi to blbo zobrazi este aj data co niesu tahane z databazi :D teda echo a tak... Skusim este raz nahodit databazu...
Anonymní
Profil *
No ja neviem... nic nefunguje, mysql_query("SET NAMES 'utf8'") nic, ani ta zmena v hlavicke nepomaha. Normalne v phpadminovi mam toto:
Znaková sada v MySQL: UTF-8 Unicode (utf8), Overenie MySQL spojenia:utf8_slovak_ci.
Naozaj nikto nevie v com to moze byt? nikdy sa proste nedostanem dalej ako po skript.... Skript vypise uspesne vlozenie do databazi ale vzdy ked sa v riadku vyskytne znak s diakritikou tak sa riadok ukonci.
nightfish
Profil
ja ked to nastavim v hlavicke tak mi to blbo zobrazi este aj data co niesu tahane z databazi :D teda echo a tak...
pochopitelně je potřeba, aby ty soubory měly stejné kódování, jaké uvádíte v hlavičce... a pak je potřeba ještě stejné kódování nastavit pomocí SET NAMES
Anonymní
Profil *
Ako myslite to rovnake kodovanie?
nightfish
Profil
Ako myslite to rovnake kodovanie?
PHP skript má nějaké kódování - předpokládejme utf-8
v HTTP hlavičce je uvedeno nějaké kódování - v tomto případě to musí být utf-8
to stejné platí pro <meta> hlavičku - taktéž utf-8
po připojení k databázi je nutné zavolat dotaz SET NAMES 'utf8'
Anonymní
Profil *
Tak v http hlavicke mam toto: Accept-Charset: ISO-8859-1,UTF-8;q=0.7,*;q=0.7
Ked dam utf tak nezobrazuje vobec znaky s diakritikou a ked dam iso tak chyba napriklad ť. Co s tym mam spravit?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0