Autor Zpráva
Jiřík
Profil
Dobrý den,
mám následující konstrukci (samozřejmě jsem ji obšlehnul někde na netu) výsledek má být zápis dat do tabulky v db, ale to se neděje. Můžete mi prosím říct kde dělám chybu? Na stránce se nevypisuje žádná chyba.
Tabulka v db vytvořená je a přihlašovací údaje souhlasí taktéž název s db a s tabulkou.




         
<form method="get" action="<?php echo $_SERVER["PHP_SELF"]?>">
   Jméno  <input type="text" name="vek"><br>
     Věk  <input type="text" name="jmeno"><br>
          <input type="Submit" name="zapiš se"> 
          
          </form>


<?php
$spojeni = MySQL_pConnect("localhost","jirka", "heslo");
if(!$spojeni):    echo "ERROR: nelze navázat spojení s databázovým serverm !!!";
endif;

?>
<?php
  //definice proměnných
  
  $ip = $_SERVER['REMOTE_ADDR'];
  $datum = date("D M j G:i:s T Y");
  $jmeno = ($_GET["jmeno"]);
  $vek =  ($_GET["vek"]);  
?>

<?php
//vložení dat do tabulky
MySQL_DB_Query("vycvik", $sql, $spojeni);
$sql = "INSERT INTO seznam  VALUES ($ip,$datum,$jmeno,$vek);";                                   
MySQL_DB_Query("vycvik", $sql, $spojeni);
?>

bohyn
Profil
<?php
//vložení dat do tabulky

// Proc je tu tohle?
//MySQL_DB_Query("vycvik", $sql, $spojeni);

$jmeno = mysql_real_escape_string($jmeno);
$vek = (int)$vek;

// "sloupecky" nahrad seznamem sloupecku ktere vkladas, neni to nutne, ale kvuli prehlednosti vhodne
$sql = "INSERT INTO seznam (sloupecky) VALUES ('$ip','$datum','$jmeno','$vek')";
MySQL_DB_Query("vycvik", $sql, $spojeni);
?>
Jiřík
Profil
S politováním musím konstatovat, ani tento konstrukt nefunguje a to ani na localho a ani na ostrém serveru. Ověřuju a prověřuju každé pímenku a znak v názvech a stéle nic. Data se prostě nechtějí zapsat do tabulky. Ručně do tabulky zapíšu, ale přes php prostě ne.
Kajman_
Profil *
Tak si vypište mysql_error.
bohyn
Profil
Jiřík
Tak si nech vypsat chybu mysql:
MySQL_DB_Query("vycvik", $sql, $spojeni) or die(mysql_error());
Jiřík
Profil
Takže... na jiném stroji s jinou verzí wampu se mi to rozběhlo, ale na ostrám serveru se mi vypsala tato chyba: Access denied for user 'vycvik.1083'@'%' to database 'vycvik' pro upřesnění "vycvik.1083" je jméno uživatele. Co znamená ta hláška??
gogy27
Profil
Jiřík
skratka mas zamietnuti pristup do databazy. Bud sa ti niekto nabural do admina na hoste alebo neviem.
bohyn
Profil
Jiřík
Zkontroluj si uzivatelske jmeno a heslo. Pokud je v poradku, kontaktuj podporu na hostingu.
Jiřík
Profil
nakonec to vyřešil poskytovatel na ostrém serveru. Nevím jak
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0