Autor Zpráva
Tomiiik
Profil *
Zdravim Vas, ve scriptu vyuzivam tento SQL dotaz:

SELECT id, nazev, zobrazeno FROM zamestnanci WHERE MATCH(popis) AGAINST ('!~*".addslashes($_GET["text"])."') AND zobrazit='1' LIMIT 8

Chtel bych se zeptat, jak docilit toho, aby se mi zobrazoval uz vypis kdyz do _GET["text"] zapisu napr. jen stu, aby se mi patričné záznamy, které mají v textu tito zaměstnanci jsou studenti apod. zobrazilo po zadání těchto tří písmen. Zatím mi to vypíše jen když do proměné dám studenti. Díky moc za radu
Joker
Profil
Tomiiik
Jestli je popis jen jedno slovo, nepoužíval bych fulltextové vyhledávání, možná by stačilo použít jen konstrukci LIKE: ... WHERE popis LIKE "%$neco%" ...
Tomiiik
Profil *
Joker

Právě, že není. Některé jsou jednoslovné, ale některé klidně i 5 slovné :-(
Joker
Profil
Tomiiik
No tak právě. Použil bych LIKE. Fulltext na tohle IMHO nemá smysl.
LIKE <- chci zjistit, jestli se v záznamu vyskytuje zadaný řetězec - IMHO tento případ.
fulltext <- chci zjistit, jestli záznam alespoň ve stanovené minimální míře "odpovídá" hledané frázi. Dokonce při MATCH - AGAINST v některých případech může být "odpovídající" i text, ve kterém se hledaná fráze vůbec nenachází.
Tomiiik
Profil *
Joker

No právě jsem to chtěl pořešit tak, že bych chtěl nabídnout nejrelevantnější výsledky, ale asi to opravdu udělám přes LIKE ;o) Díky za vysvětlení ;o)
Kajman_
Profil *
A nefunguje ve fultextu stu*?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0