Autor Zpráva
funtomas
Profil *
Dobrý den, nainstaloval jsem si mysql 5.1 a pri instalaci mi to napsalo chybu ze nejde spustit sluzba, tak jsem podle navodu na internetu upravil kodovani my.ini na ANSI, sluzba jiz spustit jde..
kdyz napisu v cmd mysql tak me to vita (welcome to mysql monitor) ale vsechny prikazy ignoruje (at napisu cokoliv tak to vypise "-> ")
pri prikazu:
mysql -u root
to vypise error 1045 using password: NO
=> to zrejme znamena ze nemam nastavene heslo na uzivatele root (pri instalaci jsem ho ale zadaval)
pouziju na zmenu hesla prikaz:
mysqladmin -u root password 123456
nebo
mysql -u root -p (kde me o heslo vyzve a opet hodi do monitor modu)

skousel jsem take mysql gui tools (mysql administrator) a tam zadavam localhost/root/123456 a vyhodi to hlasku:
mysql number 2003 cant connect to mysql server on localhost (1061)
=> ping localhost funguje a i mysqld ping pise mysql is alive

nevite prosim cim to muze byt ? budu rad i za odkazy kde to je vysvetlene dekuji
funtomas
Profil *
omlouvam se cislo chyby neni (1061) ale (10061) a firewall mam prozatim vypnuty.
Mike8748
Profil
1) pokud chces pustit konzoli mysql s pouzitim hesla, je treba pouzit prikaz mysql -u uzivatelskejmeno -p
to -p zpusobi prave pozadavek na heslo a jeho pouziti

(at napisu cokoliv tak to vypise "-> ")
to znamena ze konzole ocekava pokracovani zadavaneho prikazu. vsechny (skoro, jsou asi 2 vyjimky) prikazy musi byt ukonceny strednikem

a k tej chybe 10061: to znamena ze se pokousi pripojit na tcp port 3306, ale tam nic nemas. nezakazal si pri konfiguraci mysql pouziti TCP ?
funtomas
Profil *
Mike8748: aha dik moc.. ja sem zakazal to tcp/ip tak to bude tim.. muzu ale nak nastavit aby to naslouchalo jenom na localhostu? => kdyz se chci pripojit pres gui tool mysql administrator tak mi to pise "mysql error number 1045 access denied for user root@localhost using password YES" ale v instalaci jsem zaskrtl ze chci povolit remote root connect (chybu to pise tak i tak). pokud bych naslouchal i z internetu tak bych asi vytvoril dalsiho uzivatele s omezenymi pravy pro vzdalene pripojeni (jen zakladni prace s daty) ale pokud budu naslouchat pouze na localhostu tak je to asi zbytecne ale nevim proc se nemohu pripojit.
funtomas
Profil *
hura funguje to.. problem byl v tom ze i pres nekolikanasobne preinstalovani mysql mi zustalo stejne heslo, ktere jsem driv prenastavil pres prikazovou radku tusim.. zrejme (mysql -u root password tajneheslo). Jeste jednou dekuji :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0