Autor Zpráva
davef6
Profil
Jak byste rozdělili na tabulky registraci nového uživatele když mám takové virtuální sekce jako např. fakturační adresa, korespondenční adr, veřejné údaje, přihlašovací údaje...................je správné když udělám jako hlavní tabulku přihlašovací údaje a další podtabulky ve kterých bude vždy např id_users stejné s id uživatele v tabulce s přihlašovacími údaji? nebo byste to řešili jinak? děkuji za odpovědi
tiso
Profil
davef6 - záleží od situácie... Ale na adresy je treba zvlášť tabuľku, a potom sa z faktúr či odkiaľ odkazovať na id konkrétnej adresy.
Mastodont
Profil
davef6
Všechny údaje s větším počtem výskytů (u tebe ty adresy) patří do zvláštní tabulky vázané přes ID. Zkus upřesnit, co všechno chceš ukládat.
davef6
Profil
tak jsem to rozdělil na jednotlivé tabulky, chci se ještě zeptat jestli je možné tyto tabulky naplnit jedním insertem........kde hlavní tabulka bude users a tak jsou data id(autoincrement), user a pass a to id bych chtěl vložit do dalších tabulek + další data k nim
tiso
Profil
davef6 - najprv ukáž čo si vyparatil.
davef6
Profil
tak mám tabulku users a tak jsou data id(autoincrement), user a pass ta by měla být jako hlavní, pak k_users (korespondenční adresa) kde jsou ulice, město, region, psc, k_id_users a další tabulky na stejné principu třeba o_users (zodpovědná osoba) kde je o_jmeno, o_email, o_telefon, o_id_users..........jde mi hlavně o to jestli jde hromadným insertem zjistit třeba k_id_users a doplnit ho do té tabulky k_users
Mastodont
Profil
davef6
Nedávej každou adresu do zvláštní tabulky. Pokud se adresy opakují, patří do jedné tabulky (mají přece stejné sloupce).
davef6
Profil
aby se přesně vědělo tak to je takhle (bez té hlavní tabulky users, ta se nevešla) [img=http://img230.imageshack.us/img230/8499/beznzvu1b.jpg]

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0