Autor Zpráva
tomis
Profil *
resim to uz asi hodku a hledam na internetu ale uz jsem ztratil nervy, tak se ptam vas :)
mam vytvorene dve tabulky, jednu SPRAVA a druha UZIVATELE. tabulka uzivatele ma sloupec ID JMENO POCET a CELKEM. tabulka sprava ma sloupec CASTKA (dalsi psat nebudu, nejsou dulezite). jde mi o to ze hodnota ve sloupci POCET se u kazdeho uzivatele hodinu od hodiny meni (zvysuje) a hodnota ve sloupci CASTKA (druha tab.) je konstantni... a potrebuju udelat nasledujici:
hodnotu POCET vynasobit hodnotou CASTKA a ulozit do sloupce CELKEM... pro kazdeho uzivatele zvlast.. jestli se to da delat ihned bylo by to vhodne, ale je mozne to provadet jen kazdou hodinu... na tom zas az tak nezalezi..
jeste mala ilustrace:
tabulka (uzivatele)
ID  JMENO  POCET  CELKEM
1      tom       12         24
2      jan        6            12
3     ondra      8           16

tabulka (sprava)
CASTKA
   2

hodnota pocet se tedy meni kazdou chvili (zvysuje se) a nasobi se to hodnotou castka a uklada do celkem pro kazdeho uzivatele zvlast
snad to je srozumitelne jak jsem to myslel :), mate nekdo nejake rady, tipy a nebo nejlepe tutorial na neco podobneho? jsem schopen tyto dve hodnoty vynasobit a ulozit je do promene a pote je na strance vypsat a zase je ulozit na prislusne misto do DB, ale to je asi nesmysl to takto pro kazdeho uzivatele delat zvlast, kdyz jich tam bude vice.. :(
Tomashek
Profil
jestli to chcete u každého uživatele zvlášť tak to zkuste nějak takhle (nevím zda je to funkční):
<?
$select_q = MYSQL_QUERY("SELECT id,pocet,celkem FROM uzivatele");
while($select = MYSQL_FETCH_ASSOC($select)) //vyhledá všechny uživatele
{
$castka = MYSQL_FETCH_ASSOC(MYSQL_QUERY("SELECT castka FROM sprava")); //nevím zda je to u každého uživatele jiné, tak dávám stejné u všech
$nasobeni = $select['pocet']*$castka['castka'];
MYSQL_QUERY("UPDATE uzivatele SET celkem='".$nasobeni."' WHERE id='".$select['id']."') or die(mysql_error());
}
?>

Nevím zda je to to, co jste si přál, ale tak jsem to pochopil tak snad to poslouží :)
Alphard
Profil
update uzivatele set CELKEM = POCET * (select CASTKA from sprava limit 1)


Tomashek:
to snad nemyslíte vážně
tomis
Profil *
ano ano castka je kterou se nasobi sloupec POCET je stale 2 at se jedna o uzivatele Tom jarda ondra nebo jan.. :)... ale je mozne ze se tato castka zmeni na jinou za nejaky cas, takze POCET * 2 pouzit nemuzu, ale to si ty ani neudelal :) dekuju a ja na to kouknu az se vratim, musim si odskocit... snad to pujde :o) kdyztak to zkusim doladit ;o) jeste jednou dekuju

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0