Autor Zpráva
pavelLOS
Profil *
Dobre odpoledne.. predem bych rad upozornil ze se php a MySQL teprve ucim, a zda se nekomu bude zdat muj dotaz primitivni, pochopte ze jsou zde i zacatecnici :)
dekuji za pochopeni

a nyni k dotazu:
dejme tomu ze mam dve tabulky:
tabulka UZIVATEL:
id  jmeno
11  tom
12  jan
13 petr

a tabulka INFO
id  id_uzivatel email
1  11        tom@tom.cz
1 12        jan@jan.cz
1 13        petr@petr.cz

jeste bych chtel upozornit ze samozrejme vim ze je hloupost takto to resit, jde mi spise o ukazku abych znal princip a jak na to

a jde o to ze bych chtel tyto dve tabulky propojit.. jestlize zadam do tabulky UZIVATEL nejake informace (tedy jmeno, id se vyplni samo), tak aby se do tabulky INFO pridal email (id se vyplni samo, id_uzivatel se prevezme id z tabulky uzivatel a email se vlozim).
vse bych chtel provadet pomoci formulare v php kde by byla pole JMENO (vlozit do tb. UZIVATEL sloupec jmeno) EMAIL (vlozit do tb. INFO sloupec email)..
chci se tedy zeptat, da se vubec neco takoveho vytvorit? v navodech co jsem si procital jsem zatim na nic takoveho nenarazil, tak se obracim na Vas o radu a nebo ukazku kodu (popripade tutorial) jak tuto situaci vyresit

a jeste dotaz k vyspani informaci z techto tabulek:
uvazuji spravne ze vypsat obsah bych mohl takto?:
napr pro vypsani uzivatele TOM:
vypis obsah tabulky UZIVATEL kde se id rovna 11. vypis obsah tabulky INFO kde se id_uzivatel rovna 11. Dela se to potom pomoci tohoto zpusobu? nebo na to je zase jiny figl? samozrejme ze tu 11ku definuji pomoci nejake promenne a cele to bude ve formatu aby tomu mysql rozumelo :)

dekuji za zopdpovezeni dotazu. s pozdravem Pavel
pavelLOS
Profil *
ted jsem si uvedomil ze nadpis je spatne, nejedna se opropojeni databazi ale tabulek.. omlouvam se.
Kajman_
Profil *
Po prvním insertu si zjistíte id pomocí php funkce mysql_insert_id nebo mysql funkce last_insert_id. To použijete v druhém insertu.

Pro výpis se používá join.

select * from uzivatel u join info i on u.id=i.id_uzivatel
pavelLOS
Profil *
ok dekuji za informace... vyzkousim si to

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0