Autor Zpráva
Tomiiiiiiiik
Profil *
Ahoj, mám tabulku kde ukladam uzivatele, mam zde sloupecek maxprihlaseni v dalsi tabulce prihlaseni se mi vkladaji pi kazdem spravnem prihlaseni zapisy s loginem uzivatele a jeho cas, potrebuji udelat SELECT, ktery mi vypocita pocet zbyvajicich prihlaseni.

Napr. takto: V tabulce uzivatele nastavim tedy na hodnotu 10

potrebuji udelat nejaky SQL dotaz, abych nemusel delat dva odlisne tak, ze mi nacte hodnotu 10 z tabulky uzivatele a spocita kolik zaznamu pro dany login je v tabulce prihlaseni a hodi mi zpet vysledek napr. 10-5 = tedy zbyva 5 prihlaseni. Poradite mi prosim? JOINovani mi dela celkem slusny problem ;o)
Joker
Profil
Tomiiiiiiiik
Proč omezovat počet správných přihlášení?
No, to je jedno, šlo by to nějak takhle:

SELECT u.jmeno AS jmeno_uzivatele, (u.max_prihlaseni - COUNT(p.id)) AS zbyvajici,  FROM uzivatele u JOIN prihlaseni p ON p.id_uzivatele = u.id GROUP BY u.id
Tomiiiiiiiik
Profil *
Joker

Ahoj díky, no mám jednu aplikaci, kde má uźivatel možnost přihlásit se jen několikrát, pokud počet přihlášení vyčerpá, musí si zaktivovat další přihlášení, je to jedna intranetova aplikace a bylo to podminkou.
Tomiiiiiiiik
Profil *
Joker

Ještě mám takový dotaz, nevím kde mám dát where, abych vypsal číslici jen pro daného uživatele např. WHERE uzivatel='Tomas'
Tomiiiiiiiik
Profil *
Mám udělaný SQL takto, ale nefunguje:

SELECT databaze_cz.prihlaseni.klient, databaze_cz.uzivatele.login AS jmeno_uzivatele, (databaze_cz.uzivatele.maxprihlaseni - COUNT(databaze_cz.prihlaseni.klient)) AS zbyvajiciprihlaseni FROM databaze_cz.uzivatele JOIN databaze_cz.prihlaseni ON prihlaseni.klient = uzivatele.login WHERE uzivatele.login='Tom' GROUP BY uzivatele.login
Tomiiiiiiiik
Profil *
Tak se omlouvám, problém byl ve scriptu, dostal se mi tam čárka bez písmena

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0