Autor Zpráva
nightrider
Profil
Pořád řeším problém se zápisem objednávek do db. Mám shopík kterej má už všechno jen mu chybí potvrzení objednávky. To chci udělat zápisem do db,ale nejde mi to a nevím co pořád dělám špatně.
Kajman_
Profil *
Těžko říct, kde je chyba... to byste měl vědět Vy, co funguje a co Vás zlobí. Možná jen nespouštíte sql uložený v $zapis.
nightrider
Profil
Kolik by stalo si nechat udělat odesílání do databáze a mailem?
Tomasds
Profil
nightrider
Jak nespouštím zápis?

Na řádku 64 máš vytvořený sql dotaz. Nikde ho ale neprovádíš, chybí ti tam něco jako $vysledek = mysql_query($zapis )
Mimochodem, to, že se snažíš objednávku vložit do databáze jako html tabulku, to je dost síla.
Tomasds
Profil
nightrider
na ř. 64 máš syntax chybu, závorka má být uvnitř uvozovek.

Pomůže mi tedy někdo? Jen by mne zajímalo proč mi nikdo za 3 měsíce nedokázal pomoct.
V předchozím vlákně ti tři lidi věnovali úhrnem minimálně půl hodiny času. Máš tam komplet popis toho, jak to máš udělat slušně. A okecaný je to do posledního chlupu. Ty se přesto snažíš to nějak dobastlit způsobem, který sis vymyslel na začátku a jestli těch objednávek budeš mít větší než malé množství, narazíš.

Nikdo ti nedokáže pomoct, protože se umíš obecně ptát, ale neumíš číst konkrétní odpovědi.
nightrider
Profil
Jestli myslíš tohle:
<?php 
$dotaz = mysql_query("SET NAMES utf8 COLLATE utf8_unicode_ci");
$dotaz = 'SELECT * FROM kategorie, produkt WHERE kategorie.id_kategorie = produkt.id_kategorie AND produkt.id_produktu IN (';
var_dump($_SESSION['kosik']);
foreach ($_SESSION['kosik'] as $klic => $hodnota) {
    $dotaz .= $klic. ',';
}
$dotaz = substr ($dotaz, 0, -1). ') ORDER BY kategorie.nazev ASC';
var_dump($dotaz);
$vysledek = mysql_query($dotaz);

while ($radek = mysql_fetch_array($vysledek, MYSQL_ASSOC)) {
    var_dump($radek);
    foreach($kosik as $val) {
        $dotaz='INSERT INTO objednavky (nazev_produktu) VALUES("'.$radek['nazev_produktu'].'")';
        var_dump($dotaz);
        $db->query($dotaz);
    }
}
?>
Tak to mi nefunguje :-( Já už mám vážně nervy v kýblu protože se snažím a výsledek je jen chyba a nefunkčnost. Jsem 3 měsíce na mrtvím bodě a to mně žere. Přítelkyně mně má za blba, že jsem udělal vše,ale blbí dokončení objednávky nezvládnu.
Tomasds
Profil
Jak nefunguje? Tenhle postup je sice to, o čem píšu, že narazíš při větším počtu, ale fungovat by měl.
Co ti vrací ty var_dumpy?

Jak jsem psal vedle. Ty dotazy si zobraz a když tam neuvidíš žádnou zřejmou chybu, dej to do phpadmina, ten ti napoví, co je špatně.
Tomasds
Profil
$db->query nepoužívám, tak nevím jestli to je správně.
Řádky 15-17 dej:

 $dotaz='INSERT INTO objednavky (nazev_produktu) VALUES("'.$radek['nazev_produktu'].'")';
var_dump($dotaz);
$vysledek2 = mysql_query($dotaz);
nightrider
Profil
Testnout na phpmyadmin nemůžu páč nevím jak :-( jsem samouk a tak se učím průběžně
Tomasds
Profil
A nebylo by špatný, kdybys reagoval tak jako ostatní psaním normálních postů. Jednak je to přehlednější a jednak nevypadám jako blázen, co si tady píše sám pro sebe. Kromě toho se to objevuje v rss a na úvodní stránce a nemusím si to hlídat přímo v otevřeným vláknu.
Tomasds
Profil
do phpmyadmina se dostaneš nejspíš přes mysql.tvůjhosting.cz (i když to tak nemusí být nutně). K přihlášení použij to, co máš teď v config.php. Tam vidíš tabulky, můžeš tam leccos dělat a mj. si můžeš přes tlačítko SQL zobrazit formulář pro přímé vkládání sql příkazů.
nightrider
Profil
Já chtěl aby to bylo přehlednější a nezatěžovat db.

Fungujéééé :-) jen mi vkládá po čtyřech vím proč, ale nevím co stím :-( v košíku jsou 4 položky a on každou položku při zápisu začne násobit počtem položek. Snad jsem se do toho moc nezamotal :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0