Autor Zpráva
lukaS
Profil *
Ahoj!

Potřeboval bych s něčím poradít. Mám tabulku s články, kam se mi uloží mimo jiné nadpis. A pak mám jinou tabulku, kam bych potřeboval uložit stejný nadpis, jako je v tabulce články. Jak to udělat?

Zkoušel jsem natáhnout relaci (1:1), ale natáhnou se mi jenom primární klíče (primární klíč mám nastaven na unikátní ID co má každý příspěvek.)
TomášK
Profil
Zdá se mi podivné, že se nadpis od článku používá ještě někde jinde - nenapadá mě využití, kde by to dávalo smysl. Ale možná mě dokážeš přesvědčit, že to tak opravdu chceš. Co je ta druhá tabulka? Nechceš z té druhé tabulky odkazovat na celý článek? (pak bys měl nadpis uložený u článku a z v té druhé tabulce odkazy na články).

Pokud opravdu ne, pak si můžeš vytvořit tabulku nadpisy a u článku odkazovat do této tabulky, stejně tak z oné druhé tabulky odkazovat do tabulky s nadpisy.
lukaS
Profil *
Vytvořím si na webu článek a na hlavné stránce mám potom sloupeček s výpisem posledních 5 článků, kde je jako odkaz pouřit právě nadpis..

Co se rady týká, moc sem z toho nepochopil..
TomášK
Profil
V databázi nech jen jednu tabulku - clanky(id, nadpis, text, ...). Žádná další tabulka s nadpisy nebude.
Pro získání článku použiješ dotaz:
SELECT nadpis, text, ... FROM clanky WHERE id=$id

a na hlavní stránce použiješ dotaz:
SELECT nadpis FROM clanky ORDER BY datum LIMIT 0,5

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0