Autor Zpráva
Alastor_Kopal
Profil *
Strának mi hlásí chybu sql dotazu ale proč ?

myslím si že dotaz je v pořádku

else{	//Odeslínání do databáze
    MySQL_Query("UPDATE dobro (heslo,mail,poznamka) VALUES ('$heslo' , '$email' , '$poznamka')") or die ("chyba sql");
     echo "<h1><font color=\"#ff0000\">Vaše změna byla úspěšně provedena ! (změny budou vidět při dalším přihlášení)</h1></font>";

 }
 echo "";
}
Alastor_Kopal
Profil *
Aha asi by tam mělo být WHERE ne ?


else{    //Odeslínání do databáze
    MySQL_Query("UPDATE WHERE id '$id' dobro (heslo,mail,poznamka) VALUES ('$heslo' , '$email' , '$poznamka')") or die ("chyba sql");
     echo "<h1><font color=\"#ff0000\">Vaše změna byla úspěšně provedena ! (změny budou vidět při dalším přihlášení)</h1></font>";

 }
 echo "";
}


nějak tak ?
Alastor_Kopal
Profil *
Nebo vlastně

else{    //Odeslínání do databáze
    MySQL_Query("UPDATE dobro WHERE `id` = $id (heslo,mail,poznamka) VALUES ('$heslo' , '$email' , '$poznamka')") or die ("chyba sql");
     echo "<h1><font color=\"#ff0000\">Vaše změna byla úspěšně provedena ! (změny budou vidět při dalším přihlášení)</h1></font>";

 }
 echo "";
}


Tohle taky nefunguje ale sem blízko :-)
Kajman_
Profil *
UPDATE `dobro`
SET    `heslo` = '$heslo', `mail` = '$email', `poznamka` = '$poznamka'
WHERE  `id` = '$id'
mikul
Profil
UPDATE tabulka SET neco='neco', neco2='neco2' WHERE id='id'"
Alastor_Kopal
Profil *
Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in (adresa souboru) on line 33

na řádku 33 mám

MySQL_Query("UPDATE dobro SET email='$email', heslo='$heslo', poznamka='$poznamka WHERE id='$id'"") or die ("chyba sql");
Joker
Profil
Alastor_Kopal
Uvozovky
MySQL_Query("UPDATE dobro SET email='$email', heslo='$heslo', poznamka='$poznamka WHERE id='$id'"") or die ("chyba sql");

Krom toho chybí ukončení řetězce za $poznámka.
Alastor_Kopal
Profil *
Dobře ukončil jsem řetězec oddělal úvozovku ale stejně při odeslání mi to vyhodí - chyba sql
    MySQL_Query("UPDATE dobro SET email='$email', heslo='$heslo', poznamka='$poznamka' WHERE id='$id'") or die ("chyba sql");
Kajman_
Profil *
Jejkote, tak si ji vypište, ne?

die ("chyba sql: ".mysql_error());
kajaman
Profil
MySQL_Query("UPDATE dobro SET email='" . $email . "', heslo=...
Nox
Profil
Alastor_Kopal
Většina tvých zdejších dotazů by se snadno vyřešila přečtením alespoň základů toho, s čím pracuješ...však syntaxe updatu je jistě v každém tutorialu o mysql a především v manuálu
Alastor_Kopal
Profil *
Nevíte proč mi to vyhlásilo chybu když to nefunguje ? (tu chybu před tím jsem objevil místo email - mail)

normálně tam ty údaje zadám a vyhodí mi to hlášku o tom jak vše dobře prošlo ale přitom v databázi se to nezmění proč ?
Nox
Profil
Alastor_Kopal
To je snad správně že to hlásilo chybu když to nefungovalo, ne?

Raději použij mysql_error() než "chyba sql".

A zkontroluj návratovou hodnotu té query - opět dle manuálu - vrací počet updatenutých řádků - imho může být 0, i když je dotaz správně

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0