Autor Zpráva
Madenio
Profil
Ahojte.

Zapasim s nasledovnym problemom.

Pracujem s jednou databazou, ktora bola kedysi na inom serveri. Povodne bola databaza aj tabule v nej nechtiac v kodovani latin1. Potom sa vsetko poprehadzovalo na utf-8 aj tabule, aj cela DB. Ked sa na tom serveri pristupovalo phpmyadmin klientom, tak vsetko vyzeralo ok, ziadne rozbite znaky. Data sa nasledne tahaju na web, kde je vsetko v poriadku. Znaky su vsak rozbite priamo v databaze, ak sa na to pozeram cez klienta, akehokolvek, ci je to uz shell, EMS... Dokonca aj vysledok akejkolvek operacie, ktora ide cez web - napriklad dump, alebo export do xls (aj ked ide cez php).

Skusal som rozne veci, ktore by mohli pomoct, napisal som si skript, ktory bude davat data do novej cistej tabulky a v php som si nastavil client charset na utf-8. Skusal som rozne dumpy, nasledne si dump prehodit do ineho kodovania ale nic. Data su ukladane do tabulky pomocou webovej aplikacie, ktora tieto data v pohode zobrazuje pod utf-8, len v tej DB je to problem.

Viete pls poradit, ako na to vyzriet?

Dakujem.
Madenio
Profil
v pripade potreby, viem poslat dump so vzorovymi datami.
Kajman_
Profil *
Pokud vypadají data v phpmyadminovi nebo třeba mysql query browseru v pořádku, tak spíš jen bude stačit nastavit v mysql řádce a php set names na takovou kódovou stránku, kterou chcete mít na výstupu nebo v ní data vkládáte.
Madenio
Profil
Praveze na momentalnom serveri uz su v klientoch tieto data rozbite :(
Kajman_
Profil *
V některých případech lze data ještě převést takto....
http://php.vrana.cz/prevod-kodovani-mysql.php
ale raději si to vyzkoušejte nejdříve na neostrých datech.
Madenio
Profil
Bohuzial bez vysledku, aj ked som dufal v uspech, nakolko to vyzeralo velmi sofistikovane riesenie.
Skusal som aj rozne exporty a spatne importy, stale nic.
Madenio
Profil
Uz som na to vyzrel. Problem bol ako pisali tu http://www.utf-8.sk/mysql.shtml - posledny odstavec o dvojitom zakodovani do utf-8.
Napisal som si mensi skript, ktory cez iconv() odstranuje jedno zakodovanie z utf-8 na iso-8859-1 a bezi to bez chybne v novej cistej utf-8 tabulke.

Kazdopadne dakujem za obetavu snahu pomoct ;)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0