Autor Zpráva
drevolution
Profil
Ahoj,

nikde jsem nenašel uspokojivou odpověď, tak bych se rád zeptal, zda náhodou někdo nevíte, jestli je v MySQL databázi možné zjistit statistiky využívání indexů nad tabulkami.

Díky za odpověď.
Kajman_
Profil *
Snad jen, když si do zdrojáků přidáte userstatsv2.patch a zkompilujete si server sám.
drevolution
Profil
userstatsv2.patch
Děkuji za navedení. Našel jsem o tom zmínku i na MySQL Performance Blogu (mimochodem velice dobré místo).
bohyn
Profil
drevolution
Nestacilo by treba projit pouzivane dotazy s EXPLAIN?
drevolution
Profil
Nestacilo by treba projit pouzivane dotazy s EXPLAIN?
Touto cestou bych se nerad vydával, protože mi nikdo nezaručí, že vyzkouším všechny dotazy. Na MyISAM tabulce mám 10 indexů a rád bych si udělal jejich revizi, protože mám podezření, že se některé nepoužívají, nebo jsou nad zbytečně moc splouci. V tabulce se vystřídá několik milonů záznamů denně (slouží jako překladiště pro často aktulizovaná data před tím, než se den uzavře a poputují do archivu) a jdou na ní různě náročné SELECTy.

Teď mě ale napadá ještě jedna otázka. Používáte někdo nějaký analyzátor pomalých dotazů do MySQL? V PostgreSQL používám pgFouine, ale pro MySQL nic takového neznám a nepoužívám. Našel jsem například mysqla, ale nevím, nakolik je to použitelné. Poradíte někdo?
tiso
Profil
drevolution - http://www.etnetera.cz/etn/cz/blog/tech_life-tech_life_analyza_slow_logu.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0