Autor Zpráva
Stepanka
Profil *
Ahoj,

chtěla bych se zeptat - když mám na lokále nakopírovaný třeba nějaký e-shop a on má skript pro připojení k nějaké databázi, můžu tuto databázi používat i přes localhost?
Zatím mi to hází jen spoustu chyb a slyšela jsem, že ke vzdálené databázi se přes localhost připojit nemůžu, přece jen se chci zeptat - opravdu to nejde?

Budu moc vděčná za nějaké rady, nechci všechny databáze tahat k sobě na lokál..

Děkuju.
bohyn
Stepanka
Pokud je to na serveru povolene tak vzdalene prihlaseni je mozne.
Stepanka
Profil *
bohyn
a jak poznám, jestli je to povolené?
bohyn
Stepanka
Melo by to byt napsano v napovede nebo FAQ hostingu. Nektere hostingy to maji v administraci.
Stepanka
Profil *
bohyn
Moc děkuju za rady, ale asi si teď úplně nerozumíme...

Na serveru je nějaký skript pro připojení k databázi..

Něco jako toto:

$dbuser = "user";
$dbpasswd = "heslo";
$db = "databaze";
$db_host = "localhost";

$spojeni = mysql_Connect($db_host, $dbuser, $dbpasswd);
MySQL_Select_DB($db);

Ten server leží u nás v kanceláři a já když pracuju z domu, musím kvůli SubVersion vyvíjet na lokále. Ale když na localhostu spustím tento skript, k databázi se nepřipojím.

V čem teda spočívá to vzdálené připojení? Měl by ten skript vypadat jinak? Jak? Nebo je k tomu potřeba nějaký spešl program typu Navicat?

Děkuju moc.
Kajman_
Profil *
Má ten server veřejnou ip, abyste se tam dostala z domu? Pak si nastavíte v mysql, že se lze přihlásit i z ip, kterou máte při přístupu z domu.

Nemůžete si jen spustit vlastní vývojový mysql server doma? Pak si tam můžete localhost nechat a nehrozí, že zničíte data neodladěným skriptem.
bohyn
Stepanka
Do $db_host uloz domenu nebo IP firemniho MySQL serveru.
Stepanka
Profil *
Kajman_, bohyn

A to povolení? Vložila jsem IP adresu, ale pořád se nepřipojím. Dá se nějak zjistit, jestli je na serveru povolené to vzdálené přihlášení? Třeba nějak přes phpinfo()?

Nebo to vzdálené přihlášení nemusí být nikde povolené, pokud vkládám přímo tu IP adresu?

Jsem ještě mladé tele, pracuju při studiu, a jsem moc ráda za každou radu... díky! :-)
bohyn
Stepanka
Kdyz se pripojis k serveru tak muzes zjistit jestli je to povolene nebo ne :)
USE information_schema;
SELECT * FROM `USER_PRIVILEGES`;
Uzivatele jsou ve sloupci GRANTEE ve tvaru 'uzivatel'@'od_kud_se_smi_pripojit'. '%' znamena ze odkudkoliv.

Dale zalezi na tom jak mate ve firme nakonfigurovany firewall, jestli je otevreny port pro MySQL. Jestli to jde a jak se nejsnaz dozvis od spavce site u vas ve firme.
Stepanka
Profil *
bohyn
Děkuju, tu tabulku vidím. Můžu se vlastně vůbec vzdáleně připojovat, když mám privátní IP adresu?
Jan Tvrdík
Stepanka:
Ty mít privátní adresu můžeš, ale server, na kterém běží ta DB musí mít veřejnou IP adresu a správně nastavenou průchodnou portů.
Stepanka
Profil *
Jan Tvrdík
Server veřejnou IP adresu má. Kde se dá zjistit ta otevřenost portů a jak ji lze změnit? Žádného síťaře nemáme, je to malinká firma. Tak že bych někoho navedla kam sáhnout...

Děkuju moc.
Akacko
Stepanka
Zda je port otevřen můžeš otestovat různými způsoby. Uvedu dva:
1) pomocí canyouseeme.org.
2) pokud na serveru běží linux tak příkazem netstat -a - vypíše všechny otevřené porty

Předpokládám, že je server za routerem. Proto z největší pravděpodobností jsou porty uzavřené. K otevření portu je zapotřebí vědět číslo portu a interní IP adresu serveru. Pak v manuálu toho routeru by měl byt návod na forwardování portu. Pokud není manuál, tak určitě pomůže tato stránka s návody pro jednotlivé routery a jednotlivé programy.

Pokud server není za routerem, tak by snad neměl být problém s průchodnosti portů.
bohyn
Stepanka
Žádného síťaře nemáme, je to malinká firma. Tak že bych někoho navedla kam sáhnout...
Nekdo se o to prece musi starat, ten by mel zakladni nastaveni routeru zvladnout.

1) nasmerovat NAT (venkovni port dle libosti) na IP a port MySQL serveru (obvykle 3306).
2) firewall povolit venkovni port pro tvoji IP nebo rozsah IP adres (jestli mas statickou IP nebo dynamickou musis vedet ty) a IP a port MySQL serveru.
3) mozna bude jeste treba povolit tvoji IP na firewallu serveru.

Ty se pak budes pripojovat na ip firmy + venkovni port ktery ti pridely ten kdo to bude gonfigurovat..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: