Autor Zpráva
randy
Profil *
Zdravim,

doteď jsem si vystačil s XAMPPem (PHP, Apache, MySQL), nyní ale mam problem s instalaci PostgreSQL na svuj pocitac. Velmi nutně bych to potřeboval zprovoznit, tak když se najde někdo kdo poradí, budu moc rád.

Mám Windows XP SP3, systém souborů NTFS. Stáhl jsem si instalační balík postgresu, nainstaloval, ale po instalaci nejsem schopen server spustit a připojit se na něj.

Četl jsem různá fóra, např. že se nesmí spouštět ve Windows z administrátorského účtu, ale zkoušel jsem všechno možné a pořád nic.

Když jsem to například zkoušel ze svého admin účtu, po spuštění Startu serveru se objeví konzolové okno, ale prázdné.

Tak jsem si vytvořil druhý účet s omezenými právy, který jsem pojmenoval "postgres", poté jsem nainstaloval PostgreSQL k tomuto účtu, zkoušel jsem ho z něj spustit, ale konzole
ohlásila "Přístup odepřen, chyba 5"

Ještě jsem se chtěl zeptat, jestli nemůže vadit mezera v heslu. Přijde mi to sice divné, ale už mě napadá vážně všelicos.

Jinak když se snažím v PgAdminu III. připojit k serveru, hlásí "Server doesn´t listen"
a "could not connect to server: Connection refused (0x0000274D/10061) Is the server running on host "127.0.0.1" and accepting TCP/IP connections on port 5432?". Ale to je zřejmě tím že server neběží :-)


Nevim co víc sem napsat, v nastavení serverů se vážně moc nevyznám, ale moc byste mi pomohli kdyby sem někdo napsal přesný postup, co a kde se musí nastavit, aby to běhalo.

Mockrát díky
Aesir
Profil
randy:

Zkuste pod tím admin účtem ve Windows spustit (z příkazové řádky) něco ve smyslu
runas /user:postgres c:/instalacni/cesta/bin/initdb -parametry


Jinak je k dispozici i MSI installer, který by to měl za vás všechno zvládnout.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0