Autor Zpráva
Balin.Tomas
Profil *
Prosím o pomoc s vytvořením tabulek v databázi.Pokud bych měl 5 tabulek, 3 jednoduché které obsahují dva sloupce:tabulka MAIL-cislo,email_t / FTP-cislo,ftp_t a SQL-cislo,sql_t, "cislo" je u všech primarni. Dále tabulka REGISTRACE ta obsahuje:číslo_uživatel-unikátni,jmeno,přjímení,přezdívka-unikátni,heslo, a poslední tabulka UZIVATEL TA OBSAHUJE:číslo,číslo_email,číslo_ftp,číslo_sql A o co jde: uživatel se zaregistruje a data se zapíšou do tabulky REGISTRACE, číslo_uživatel-je již vygenerováno při registraci, teď pro mne nastává problém, dale by to mělo fungovat tak že číslo_uživatel v registraci by melo být stejné s cislo v tabulce uzivatel a zde se doplní i nasledující sloupce číslo_email atd.a ty by mměli sloužit v tabulkách MAIL,SQL aFTP

Nevím jak tyto tabulky vytvořit nebo vytvořím je ale nevím jak je pospojit aby to fungovalo.
Obecně:uživatel se registruje s přiděleným unikátním čislem.Po přihlášení může přidávat své emaily, ftp a sql a muže jich být samozřejmě více.
Mockrát děkuji za jakoukoli radu.
tiso
Profil
Balin.Tomas - MAIL, FTP a SQL majú len jedného vlastníka, takže takto:
http://tmp.tiso.sk/djpw-Balin.Tomas.png
Balin.Tomas
Profil *
Takže jestli jsem to pochopil zůstanou mi čtyři tabulky?Prosím tě sql mi moc nejde nemohl bys mi napsat jak ty tabulky vytvořit.Vím jak ale nevím to propojení, asi to je FOREIGN KEY (něco) REFERENCES tabulka (neco2) ,ale do jakých tabulek to tedy mám dát a má se odkazovat co.Strašně mo děkuji.
Balin.Tomas
Profil *
Už jsem na to přišel.Nějak mi nešlo do hlavy celí ten princip, ale pomocí programu EMS SQL stylem pokus-omyl, jsem to pochopil.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0