Autor Zpráva
Mesiah
Profil
Zdravicko,

mám nainstalovany ubuntu 9.04 ve vmware 6.5, v ubuntu mam nainstalovany apache2, php5 a mysql.
Používám program Navicat for MySQL, ale nejde mi se pripojit k mysql, host dávám ip adresu (192.168.44.130), port 3306, user: root a heslo *moje_tajne*, ale bohužel připojení se nezdaří, nevíte proč?
Firewallem by to byt nemelo, teda pokud neni nainstalovany nejaky vychozi fw, osobne jsem zadny neinstaloval a na apache se z vist (tam mi bezi vmware) bezproblemu dostnu pres prohlizec... poradi mi nekdo? :)
Davex
Profil
MySQL naslouchá po instalaci jen na localhostu, takže zkus změnit ip adresu na 127.0.0.1.

Edit: Pokud se snažíš na MySQL připojit odjinud než z Ubuntu, tak se musí upravit konfigurace bind-address v my.cnf.
Mesiah
Profil
Davex
ty diky, za tip, zkusil jsem to, nejprve jsem bind-adress =127.0.0.1 zakomentoval a pridal svuj radek bind-address 192.168.44.130, ale to vedlo k tomu, ze mi mysql nestarotvalo, takze jsem zakomentovany bind-address 127.0.0.1 odkomentoval, diky tomu mi už mysql startuje, ale stale se nemuzu pripojit... .(
Kajman_
Profil *
A když ho jen zakomentujete a nepřidáte jiný?
Mesiah
Profil
Kajman_
jo, ted uz se to tvari, ze by to melo fungovat... :)
jen se mi vyskytl dalsi problem a to ze pri pokusu o spojeni na me vyskoci:
1130 - Host 'ntb-sebastian.local' is not allowed to connection to this MySQL server.
takze parada, uz sjizdim forum mysql, snad to nekam povede...
Kajman_
Profil *
Přidejte si balíček mysql-admin - to bude asi nejrychlejší.
Mesiah
Profil
Kajman_
balicek jsem uspesne nainstaloval, funguje, ale jen na localhostu v ubuntu, presneji na ip adrese 127.0.0.1, kdyz zadam ip 192.168.44.130, tak dostanu chybu 1130... .(
Nějaké nápady?

EDIT: ok, pohoda, bylo to v rom, ze nebyla povolena ip adresa se kterou jsem se na ubuntu pripojoval... diky za tip s tim mysql-adminem, bez nej bych to nejspis nedal :)
díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0